فرمانده انتظامی کشور گفت: ما به تک تک گزارشات مردمی در راستای سالم سازی محیط ناجا در سامانه مردمی رسیدگی می‌کنیم.

به گزارش خبرآنلاین، سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه برگزاری مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان اصفهان از تغییر فرم خودروهای پلیس خبر داد و گفت: فرم خودروی پلیس در حال تغییر است و از خودروی داخلی استفاده می‌کنیم. وقتی امکاناتش را در داخل کشور داریم، دلیلی برای واردات خودروی خارجی نداریم.


نواقص را برطرف می کنیم
فرمانده انتظامی کشور گفت: هر چند گشت‌های ارشاد برای برخی از مردم می تواند حالت بازدارنده و برای برخی لجاجت بیشتر را به همراه داشته باشد اما نواقص گشت های ارشاد را با بازنگری و انعکاس اشکالات آن حل می‌کنیم.
وی افزود: با توجه به پیچیدگی کار، نیروهای ویژه ای را برای این منظور در نظر گرفتیم و سطح عملکرد را افزایش داده‌ایم تا در مورد بازنگری آن نیز نواقص را برطرف کنیم.

احمدی مقدم در مورد کاهش میزان جرم و اقدامات نیروی انتظامی گفت: ما مصائب و کاهش جرائم را بر حسب مقتضای هر محیط نگاه می‌کنیم اما در این راستا افزایش امکانات، فناوری و تکنولوژی نو را با توجه به نوع جرم در راستای خلاء های موجود نیروی انتظامی در دستور پلیس قرار داده‌ایم.

وی ضمن ابراز رضایت از امنیت در کشور ادامه داد: ممکن است در برخی از مأموریت‌ها و مسئولیت‌ها نیروی پلیس نتواند رضایت آحاد شهروندان را تأمین کند و برخورد نامناسب در اثر خستگی و کم‌تجربگی همراه باشد که ما قبول داریم.

 

توسعه پلیس گردشگری در دستور کار ناجا
احمدی‌مقدم به موضوع به کارگیری افراد متخصص در بدنه نیروی انتظامی اشاره و اظهار کرد: با توجه این که کشور ایران دارای شهرهای گردشگری از جمله استان اصفهان است و توریست‌های مختلفی از این شهرها بازدید می‌کنند، باید پلیس گردشگری که با تلاش سردار کرمی در اصفهان راه‌اندازی شده تقویت و توسعه یابد.

وی افزود: مسلما باید افراد مسلط به زبان‌های خارجی به‌کارگیری شوند تا بتوانند هم راهنمایی کنند و هم به فرهنگ کشورهای جهان آشنا باشند که این موضوع به طور جدی در دستورکار ما بوده و خواهد بود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه با روندی که در استان اصفهان پیش رفته جرایم خشن کاهش جشمگیری داشته است، گفت: البته یکسری جرایم خرد افزایش دارد که تمهیداتی پیش‌بینی شده تا میزان نرخ جرایم خرد نیز به پایین‌ترین حد خود برسد.

وی افزود: افزایش 35 درصدی کشف جرم در اصفهان عدد قابل قبولی برای ناجاست. اما از همه بهتر می‌توان به رقم بالای صد درصدی در کشف کالا، سوخت و تجهیزات دریافت از ماهواره اشاره کرد که نتیجه این اقدامات باعث شد تا احساس امنیت در اصفهان رو به افزایش باشد.

 

مهم، اجتماعی کردن مسایل امنیتی است
احمدی‌مقدم، اجتماعی کردن مسایل امنیتی در استان اصفهان را یکی از نقاط قوت عملکرد سردار کرمی در زمان تصدی وی بر فرماندهی انتظامی استان عنوان و اظهار کرد: موضوعاتی مانند آسیب‌های عزاداری یک موضوع اجتماعی است که باید آن را با ساز و کارهای اجتماعی حل و فصل کنیم اما اگر کسانی بخواهند طوری دیگر عمل کنند حساب آنان از مردم عادی جداست.

وی افزود: مهم، اجتماعی‌کردن مسایل امنیتی است و اینکه پلیس بتواند با اقتدار نرم خود موضوعات امنیتی را از دغدغه مردم و مسئولان خارج کند که سردار کرمی به خوبی این کار را در اصفهان انجام دادند.

47232

کد خبر 228635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
    9 298
    پیشنهاد می کنم : با دستگاههای اسکن اثر انگشت -- خانمهای بد حجاب واقعی را که هدفشان خراب کردن جو اجتماعی است -- اقایان بد حجابی که بی مبالات هستند( مانند کسانی که با شلوار گرمکن تردد میکنند...یقه پیراهنشان بیشتر از حد متعارف باز است و....) -- زنان خیابانی که چهره شهر را زشت کرده اند -- مردان خیابانی که روی زنان خیابانی را سفید کرده اند -- عابران پیاده -- رانندگان متخلف -- و... را مدیریت کنید...تا خودشان خودشان را کنترل کنند.....بگیر و ببند و شل کن و سفت کن ها نه تنها نتیجه عکس دارد بلکه زیاد جالب نیست (مثلا میتوان تعریف کرد که از تعداد مشخصی به بعد اگر اثر انگشت کسی ثبت شد ، از بعضی خدمات اجتماعی محروم شود مانند ثبت نام مدرسه/ دانشگاه...اخذ گذرنامه/گواهینامه/مجوز فعالیت و...