کتاب گزیده‌ای از توصیه‌ها، نصایح، تحلیل‌ها و مواعظ رهبر معظم انقلاب است که در ماه‌های رمضان ۲۲ سال گذشته ـ ۱۳۶۹ تا ۱۳۹۰ ـ در بیانات ایشان ارائه شده است.

به گزارش خبرآنلاین، دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب درباره «آداب روزه‌داری و احوال روزه‌داران» منتشر شد. جدیدترین کتاب انتشارات انقلاب اسلامی در آستانه ماه مبارک رمضان، مربوط به آداب روزه‌داری در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی است. کتاب گزیده‌ای از مجموعه توصیه‌ها، نصایح، تحلیل‌ها و مواعظی است که در ماه‌های رمضان 22 سال گذشته ـ از سال 1369 تا 1390 ـ در بیانات رهبر انقلاب ارائه شده است و حالا علیرضا مختارپور آنها را تدوین و در قالب کتاب منتشر کرده است.

در مقدمه کتاب آمده است: «در انتخاب مطالب این کتاب دو ویژگی مورد توجّه قرار گرفته، نخست؛ موضوع بیانات ماه مبارک رمضان، معارف دینی مربوط به روزه‌داری، آداب دعا، تکالیف مؤمنان در این ماه از نظر فردی، اجتماعی و سیاسی و نظایر آن باشد و دیگر آنکه صرفاً در محدوده‌ زمانی حلول ماه مبارک رمضان تا پایان روز عید سعید فطر هر سال بیان شده باشد.»

 

تدوین‌کننده کتاب در بخش دیگری از مقدمه نوشته‌ است: از مطالعه مطالب این کتاب و توجه به تاریخ و مخاطبان هر مطلب نکات مهمی از سیره‌ رفتاری رهبر انقلاب در ماه مبارک رمضان به دست می‌آید از جمله: 

«توجه به برپایی مجالس تلاوت قرآن کریم، محور قرار گرفتن مباحث مربوط به خودسازی ایمانی و اخلاقی، میزبانی اقشار مختلف همچون اساتید، دانشجویان و... و به سخنان و نظرات آنان گوش فرادادن و با آن‌ها به گفتگو نشستن، حضور در جمع روزه‌داران نمازگزار ماه رمضان و اقامه‌ نماز جمعه به امامت معظّمٌ‌له، توجّه دادن به اهمیّت شب‌های قدر و ایّام شهادت امیرالمؤمنین علی علیه‌السّلام، تبیین وضع جهان اسلام تأکید بر راهپیمایی هرچه عظیم‌تر روز جهانی قدس.»

کتاب آداب روزه‌داری احوال روزه‌داران توسط موسسه انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی روانه کتاب‌فروشی‌ها شده است.

6060

کد خبر 229269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =