مطهری معتقد است اعلام جرم علیه وی به دلیل فشار رئیس جمهور به دستگاه قضا است که چرا فقط دوستان دولت مورد پیگیری قرار می گیرند.

به گزارش خبرآنلاین، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس نهم در گفت وگو با هفته نامه پنجره در خصوص مصونیت قضایی نمایندگان، اظهار داشت: مفاد اصل 86 قانون اساسی صراحت در مصونیت پارلمانی نماینده دارد و با ترکیب آن با اصل 84 به این معنی است که هر نماینده در اظهار نظر درباره همه مسائل داخل و خارج از کشور آزاد است و نمی توان او را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده یا در جای دیگری در مقام ایفای وظایف نمایندگی ابراز داشته، تعقیب یا توقیف کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که هدف دستگاه قضا از طرح چنین موضوعی را در این برهه چه می دانید؟، خاطر نشان کرد: دستگاه قضا از طرف رئیس جمهو ر «تحت فشار» است. چرا که به زعم آنها فقط دوستان دولت مورد پیگیری قرار می گیرند و به شکایات علیه آنها رسیدگی می شود، اما منتقدان و مخالفان دولت تحت پیگرد قرار نمی گیرند.
 مطهری با بیان اینکه رئیس جمهور در چند جا این موضوع را مطرح کرده است، افزود: قوه قضائیه هم برای اینکه ثابت کند که عدالت را رعایت می کند، اخیرا توجه بیشتری به شکایت دولت از منتقدان خود داشته و گاهی به عنوان مدعی العموم اعلام جرم کرده است.
محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اخیرا در نشست با دانشجویان، اظهار داشته بود: شرایط به گونه‌ای شده است که عده‌ای هر حرفی که می خواهند علیه دولت می‌زنند و در برابر آن نیز «مصونیت» دارند که این سوءاستفاده از آزادی است.
نماینده تهران معتقد است فیلتر شدن سایت الف و اعلام جرم دادستان تهران علیه وی در این راستا است. مطهری با بیان اینکه درباره اظهاراتش در خصوص حمایت از سپاه از برخی از کاندیدا ها در انتخابات گذشته شکایتی از او نشده و مدعی العموم هم اعلام جرم نکرده است، تصریح کرد: اما سه شکایت از طرف رئیس جمهوری و یک شکایت از طرف آقای رحیمی معاون اول رئیس جمهور  از من شده است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره محتوای شکایت ها از خودش، گفت: شکایت اول آقای رئیس جمهور درباره این است که من گفته بودم در ارتباط با انتخابات سال 88 آقایان موسوی، کروبی و احمدی نژاد باید به طور همزمان محاکمه شوند، گرچه اتهاماتشان یکسان نیست؛ و یا درباره نقش رئیس جمهوری در حادثه 14 خرداد 89 در مرقد امام سخن گفته بودم.
به گفته وی، مورد دوم شکایت از وی درباره اظهار نظرش درباره «جشن نوروز» است و مورد سوم در ارتباط با آخرین نطق در مجلس هشتم درباره تساهل و تسامح فرهنگی دولت و هشداری که در این زمینه داده است.
مطهری در آخرین نطقش در مجلس هشتم در خصوص موضوع عفاف و حجاب با انتقاد ازعملکرد دولت در این زمینه، اظهار داشت: احمدی نژاد و مشایی مسئله حجاب را «قبول ندارند» و مخالف نظریه اسلام در مورد حجاب هستند.
 /29212
کد خبر 233021

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
  53 8
  درود بر دکتر علی مطهری
 • بدون نام IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
  40 3
  مگه قوه قضاییه باید تحت فشار قرار بگیرد. دادستان باید اشراف به قانون داشته باشد. سلیقه ای که نیست!!
 • مکس IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
  18 0
  یه روز خوب میاد....................................
 • بدون نام IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
  5 26
  خواهش می کنم تکلیف ما را روشن کنید. شما نظام جمهوری اسلامی را قبول دارید اما تمام ارکان آن مانند دولت، قوه قضائیه، سپاه و ... را زیر سوال می برید.
 • فواد IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
  24 1
  هر که دل شیر داشته و از بیان حق و حقیقت نهرسد مردم پشتیبان اویند
  • بدون نام IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۵
   7 4
   چرا در انتخابات نهم شد؟
 • علی IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۵
  12 3
  علی مطهری در بین کابران خبرآنلاین اول شد ولی در انتخابات مجلس و در صحنه واقعی نهم شد