مطابق مصوبه جدید هیات دولت صندوق تامین اجتماعی به سازمان تبدیل می شود.

به گزارش خبرآنلاین،شرایط جدید انتصاب مدیر عامل سازمان شامل؛ داشتن مدرک تحصیلی حداقل کار‌شناسی ارشد و داشتن پنج سال سابقه کار تخصصی در امور مدیریتی یا اقتصادی یا مالی یا حسابداری یا انفورماتیک و گروه پزشکی است.
هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تایید شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی و به استناد ماده (17) قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی ـ مصوب 1383 ـ با اصلاح اساسنامه صندوق تامین اجتماعی موافقت کرد.
بر اساس اصلاحات ماده (1) این صندوق، به موجب قانون اصلاح ماده (113) قانون مدیریت خدمات کشوری و چگونگی مدیریت سازمان تامین اجتماعی – مصوب 1388- صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی تغییر نام می‌یابد.
همچنین متن «هیئت امنای سازمان علاوه بر سازمان تامین اجتماعی در حکم هیئت امنای کلیه صندوق‌ها از جمله صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بیمه روستاییان و عشایر خواهد بود» به ابتدای ماده (7) اضافه می‌شود.
بر این اساس، تبصره ماده (14) به عنوان تبصره (1) تلقی و سه تبصره دیگر به آن الحاق می‌شود که بر اساس آن شرایط انتصاب مدیر عامل سازمان شامل؛ داشتن مدرک تحصیلی حداقل کار‌شناسی ارشد، داشتن پنج سال سابقه کار تخصصی در امور مدیریتی یا اقتصادی یا مالی یا حسابداری یا انفورماتیک و گروه پزشکی است.
همچنین بر اساس این اصلاحیه، منظور از مدیریتی شامل مواردی همچون؛ مدیریت دولتی شامل وزراء، معاونان و مشاوران و مدیران کل و همتراز آن‌ها در دستگاه‌های اجرایی، مدیریت بازرگانی و صنعتی شامل اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل شرکتهای دولتی و شرکتهای فعال در حوزه بازرگانی و صنعتی و تجارت پذیرفته شده در بازار بورس و فرابورس، مدیریت حقوقی و قضایی شامل معاونان و مدیران ستادی قوه قضائیه و روسای کل دادگستری و دادستانهای مراکز استان و معاونان حقوقی دستگاه‌های اجرایی در سطح معاونان وزیر و سایر مدیریت‌ها از جمله روسای دانشگاه‌ها ‌دانشکده‌ها ‌و مراکز آموزش عالی حسب مورد پس از تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور است.
بر اساس اصلاح این اساسنامه، احراز شرایط مدیر عامل منتخب موضوع تبصره‌های 2 و 3 با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و تایید نهایی رئیس شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی خواهد بود.
این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
45232
 

کد خبر 233757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۷
  0 1
  اين انتصابات و تغييرات خوب است ولي اجراي قوانين پس چه مي شود ، قانون بازنشستگي پيش از موعد ماده 10 نوسازي كه كمك به اشتغال جوانان و بازنشستگي پيران انقلاب است چرا مورد بررسي و ابلاغ قرار نمي گيرد؟
 • بدون نام IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۷
  1 0
  اين همه كار براي اتخاذ تصميمات ولي وقتي اجرائي نمي شوند چه فايده اي دارد . دولت خوب است قانون بازنشستگي پيش از موعد كارگران ماده 10 نوسازي تا وقت دارد اجرا بكند
 • بدون نام TR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۸
  1 0
  چه دعوایی بر سر پست و مقام! همون که همه ازش بیزارند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!