ایسنا نوشت:

مسوول شورای بیماران خاص و صعب العلاج استانداری کرمانشاه با تاکید بر این‌که مرکزی به عنوان مرکز درمان بیماران خاص در استان وجود ندارد، گفت: همین امر، درمان این بیماران را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.
 


حسین بیگلری در گفت‌وگو افزود: براساس وظایف کمیته حمایت از بیماران خاص کشور، استان‌های کرمان، قم، تهران و اصفهان دارای بنیادی به نام بنیاد بیماران خاص هستند که حمایت‌های دارویی، درمانی و مالی بیماران خاص و صعب العلاج را برعهده دارند، اما متاسفانه این بنیاد در استان‌های دیگر به ویژه در استان کرمانشاه وجود ندارد.
 


وی با بیان این‌که این بنیاد کمک شایان توجهی به درمان بیماران خاص و صعب العلاج و وضعیت زندگی آنها دارد، عدم وجود این بنیاد را در استان کرمانشاه، مشکل آفرین خواند و افزود: پیگیری درمان این بیماران در یک مرکز درمانی خاص مهمترین کاری است که در بنیاد بیماران خاص و صعب العلاج صورت می‌گیرد که متاسفانه نبود این مرکز در استان باعث سرگردانی بسیاری از بیماران خاص و صعب العلاج استان در دیگر مراکز درمانی شده است و یا این‌که این بیماران حمایت‌های درمانی مختص خود را به خوبی دریافت نمی‌کنند.
 


وی، یکی از مهمترین گروه‌های بیماران خاص و صعب العلاج را بیماران هموفیلی، ذکر و خاطرنشان کرد: این بیماران نیز در گروه بیمارانی قرار دارند که در حوزه درمانی با مشکلات بسیار زیادی مواجهند و باید برای آنها فکری اندیشیده شود.
 


بیگلری اظهار كرد: نداشتن فاکتور انعقادی مورد نیاز این بیماران از مشکلات این بیماران است که البته داروی مشابه و ایرانی این بیماران در دسترس هست ولی خیلی جوابگوی درمان آنها نمی‌باشد.
 


وی با تاکید براین‌که براساس نظر پزشکان، بدن این بیماران به داروهای خارجی بهتر جواب می‌دهد، افزود: براساس برنامه دانشگاه علوم پزشکی استان، این بیماران باید برای دریافت خدمات دندانپزشکی به دانشکده دندانپزشکی مراجعه كنند كه به دلیل قرار گرفتن در بروکراسی‌های اداری و دیگر مشکلات ناشی از آن، راهی تهران می‌شوند تا از مراکز درمانی مستقر در این استان بهره مند شوند.
 


مسوول شورای بیماران خاص و صعب العلاج استانداری کرمانشاه، نبود مرکز درمانی خاص برای انجام فیزیوتراپی بیماران هموفیلی در استان را از دیگر مشکلات خواند و گفت: این بیماران مجبورند برای دریافت خدمت درمانی مورد نظر به دیگر مراکز درمانی مراجعه کنند و به دلیل برخوردها و دیدهای منفی مردم و دیگر بیماران در خصوص بیماریشان دچار نوعی سرخوردگی و افسردگی می‌شوند و ترجیح می دهند بار دیگر برای معالجه و درمان مراجعه نکنند و به دیگر استان‌های مطرح مانند تهران سفر کنند.
 


بیگلری با بیان اینکه باید قبول داشت که امکانات درمانی برای بیماران هموفیلی در استان بسیار ناچیز است، گفت: تا فرهنگ سازی لازم برای توجه مسوولان به این بیماری و آگاهی بخشی به مردم و دریافت کمک های مردمی برای رفع مشکلات این بیماران صورت نگیرد نمی‌توان انتظار داشت که شرایط درمانی آنها کمی بهتر شود
 

 


301301

کد خبر 234046

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =