26 سال پیش در چنین روزی در حالی که جنگ تحمیلی ادامه داشت، خبری مخابره شد دال بر فرار هواپیمای اختصاصی هاشمی رفسنجانی به عراق.

به گزارش خبرآنلاین، او در کتاب اوج دفاع که به خاطرات سال 65 وی اختصاص دارد، در این باره نوشته است: روز 21 مرداد، اطلاع رسید که یک جت فالکن آموزشی شرکت آسمان فرار کرده و در بغداد به زمین نشسته است. خبر گزاری‌ها به دروغ گفته‌اند که هواپیمای اختصاصی من بوده یا خلبانش خلبان مخصوص من بوده.
هاشمی رفسنجانی در کسوت رئیس مجلس وقت از خبرگزاری «جمهوری اسلامی» می‌خواهد که خبر را تکذیب نمایند. چرا که پخش این مطالب از رادیوهای بیگانه هیجانی در سراسر کشور به وجود آورده بود که عصر و شب تلفن‌های زیادی به منزل و دفتر او شده بود.
ماجرا از این قرار بود که هواپیمای آموزشی جت فالکون 20 متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان با هدایت خلبان آن {علی‌اکبر محمدی}، پس از برخاستن از فرودگاه رشت، خاک ایران را ترک کرد و با استفاده از فضای ترکیه در یکی از فرودگاه‌های بغداد به زمین نشست. خبر گزاری یوگوسلاوی ضمن تایید این خبر، به نقل از مصاحبه خلبان در بغداد، اقدام وی را یک اقدام شخصی و در اعتراض به جنگ ایران و عراق توصیف کرد. خبرگزاری آلمان، رویترو کویت نیز گزارش‌های مشابهی منتشر کردند. رسانه‌های خارجی مدعی شدند همسر و یکی از دختران هاشمی رفسنجانی در این هواپیما بوده و به عراق پناهنده شده‌اند!
آنگونه که در پاورقی کتاب خاطرات هاشمی رفسنجانی آمده است؛ خلبان نامبرده یک ماه پس از فرار، از طریق عراق به آلمان غربی رفت و در روز جمعه 26 دی ماه 1365 در هامبورگ به دست دو ناشناس کشته شد. پلیس هامبورگ این ترور را سیاسی و مربوط به اداره امنیتی پلیس دانست.
/2929
کد خبر 234802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سهیل IR ۰۴:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۱
    28 4
    جنگ های رسانه ایی در اون سالها - اما جنگهای رسانه ایی در این سالها به راحتی موجب عوض شدن رژیمها میشه