۰ نفر
۱۸ آبان ۱۳۸۸ - ۰۷:۱۱

قصه حاشیه‌سازی‌های مشایی همچنان ادامه دارد.

حاشیه‌هایی که هر از چند گاهی به واسطه نزدیکی مشایی به احمدی‌نژاد، موجی از انتقاد را در میان همراهان اصولگرای دولت ایجاد می‌کند و بعد به فراموشی سپرده می‌شود. اسفندیار رحیم‌مشایی یار دیرین احمدی‌نژاد است.

حاشیه‌ها هر قدر هم که جنجال‌آفرین باشند، باز هم نمی‌توانند نظر احمدی‌نژاد را درباره مسئول دفتر، مشاور ارشد رئیس‌جمهور، رئیس مرکز مطالعات جهانی شدن، جانشین رئیس‌جمهور در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، عضو شورای نظارت بر صدا و سیما، عضو شورای فرهنگی دولت، عضو کمیسیون‌های اقتصاد و فرهنگی دولت، ریاست کمیته عالی در مورد طرح خط لوله گاز ایران- پاکستان- هند، سرپرست نهاد ریاست جمهوری و سرپرست شورای مناطق آزاد تغییر دهد. شاید از نظر او اصلاً حاشیه‌ای در کار نیست.

سخنان و اقدامات جنجالی مشایی در دوران حضور در دولت نهم انتقادات زیادی را در طیف هواداران دولت برانگیخت. اظهاراتی همچون «دوران اسلام‌گرایی به پایان رسیده‌است. البته این دوره تمام نشده بلکه رو به پایان است.»، «در ایران استفاده از حجاب آزاد است و هیچ فشاری از طرف حکومت در استفاده از حجاب اعمال نمی‌شود.»، «جلوگیری از برپایی شادی، اهانت به اسلام و استفاده از رنگ سیاه مکروه است.»، «آذربایجان غربی، ایلام و کرمانشاه متعلق به کردستان است و این قوم از برترین قوم‌های ایرانی است.»، «ملائکه مرتب در عرصه کشور در حال پرواز هستند.»، «ایران امروز با مردم آمریکا و اسرائیل دوست است.» «ما مردم آمریکا را از برترین ملت‌های دنیا می‌دانیم.» و «نام خلیج فارس و دریای پارسی از ۳۰ میلیون سال پیش به موازات شکل‌گیری تمدن‌های انسانی در منطقه موجودیت یافته‌است.» و اقداماتی همچون حضور در مجلس رقصی در ترکیه، مراسم حمل قرآن همراه با نوای دف، ادغام سازمان حج و زیارت با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گوشه‌ای از عملکرد جنجالی مشایی است.

متن کامل این گزارش را با عنوان همه حرف‌های تکذیب شده مشایی بخوانید.

کد خبر 23666

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • روشن IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۸۸/۰۸/۱۸
  0 0
  با این همه مسئولیت که به این بنده خدا سپرده شده خوب زنده مانده ؛بگذریم از این حرفها ایشان فردی توانمند وفعال هستند وباید به خاطر این همه پشتکار به ایشان خسته نباشید گفت .وقتی کار زیاد عهده دار باشی وانجام بدهی امکان اشتباه کوچک بیانی هست چرا شمای با وجدان ازعملکرد های مثبت ایشان لیستی ارائه نکردید.؟
 • آراد IR ۰۴:۱۲ - ۱۳۸۸/۰۸/۱۹
  0 0
  زیاد به آقای مشائی حساس شدن واین خود باعث خبرسازشدن مشائی شده اتفاقا"حرفهائی که میزندبا مقایسه بامخالفان او بسیارمنطقی ونزدیک به واقعیت میباشد