۰ نفر
۲۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۵

بعد از دانشگاهها این بار نوبت مهد کودک ها بود که اسلامی شوند،به طوری که خبر رسید قرار است از این پس مجوز احداث مهد کودک ها به هیات‌های مذهبی و مساجد داده شود.

زهرا تالانی: موضوع با اعلام معاون اجتماعی سازمان بهزیستی که در گفت وگو با ایسنا گفته طلبه‌های زن و هیات‌های مذهبی در دریافت مجوز ایجاد مهدهای کودک در اولویت سازمان بهزیستی قرار دارند ،رسانه ای شد.
اما آیا این افراد تخصصی در اداره مهدکودکها دارند؟در همین باره نفریه معاون اجتماعی سازمان بهزیستی اعلام کرده است که راه‌اندازی مهدکودک در مساجد باید مطابق استاندارهای تعریف شده در بهزیستی صورت گیرد و هیچ گاه استاندارهای اصولی و قانونی در مورد فضا، محیط و حتی پرسنل در مهدهای کودک را نادیده نگرفته و به آسانی برای تأسیس آن‌ها مجوز صادر نمی کنیم.


تغییر برنامه در مهدها
بهزیستی چندی پیش در راستای اسلامی کردن مهدکودکها اعلام کرده بود برنامه‌های غیراخلاقی با مهدهایی که رقص و آواز به کودکان آموزش می‌دهند، برخورد می‌کند. از طرف دیگر قرار است ویرایش دوم کتاب آموزش مفاهیم دینی از مهرماه در میان مهدهای کودک سراسر کشور توزیع می‌شود.
جالب اینکه در سال جاری بحث تفکیک جنسیتی در مهدهای کودک توسط برخی محافل و سازمان‌ها مطرح شد. از قرار معلوم موازی با تغییرات در حوزه‌های آموزش پرورش وآموزش عالی، مهدکودک‌ها نیز مشمول پروژه اسلامی شدن قرار گرفته‌اند.


رابطه مساجد و مهد کودک
آیا مساجد مکان خوبی برای ساخت مهدکودکها هستند؟در این باره نفریه می گوید: خیلی از مساجد اقدامات متفرقه دیگری را نیز انجام می‌دهد به طوری که برخی از آن‌ها درمانگاه و مدارس غیر انتفاعی استاندارد ایجاد کرده‌اند، پس از همین رو آن‌ها می‌توانند یک مهد کودک استاندارد هم ایجاد کنند‌ و همان استانداردهایی که در دیگر مهدکودک‌ها مد نظر قرار می‌گیرد در مساجد نیز رعایت می‌شود و‌‌ همان مطالب مورد نظرآموزش داده می‌شود و همانطور با بچه‌ها رفتار می‌کنند و هیچ تفاوتی بین مهد کودک مساجد با دیگر مهدکودک‌ها در سطح کشور وجود ندارد‌.
البته به گفته وی مساجدی می‌تواند اقدام به این کار کنند که امکانات آن را داشته باشند‌.
به گفته نفریه در حال حاضر مساجد در برخی از استان‌ها به صورت فعال در این زمینه ظاهر شده‌اند اما برخی استان‌ها در این زمینه فعال نبودند ولی به هرحال باید از این ظرفیت هم استفاده کنند‌.

هم اکنون حدود 15 هزار مهد کودک با بیش از 47 هزار مربی در کشور فعال هستند و بیش از 650 هزار کودک از خدمات آنها استفاده می‌کنند.
45232
 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 236772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =