ایسنا نوشت:

در رویکرد جدید به سمت بهسازی و مناسب‌سازی مزار مطهر شهدا با شاخص‌های جدید برای انتقال هر چه بهتر فرهنگ ایثار و شهادت می‌رویم.
 

 

 دکتر احمدی سرپرست اداره کل ساماندهی گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران با بيان اين مطلب افزود: گلزارهای شهدا انتقال دهنده فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است و ما باید کاری کنیم که به خصوص در دهه‌های بعد مزار مطهر شهدا هدیه خانواده‌ای معظم شهدا به نسل‌های جوان ما برای انتقال این فرهنگ باشد.
وي افزود: سیاست جدید ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران ساماندهی مزار شهدا به نحوی است که تعبیری از بهشت و جنت را داشته باشد و بجای ساخت رواق، دیوار کشیدن و یکسان‌سازی، از فضای سبز، رنگ‌های متنوع و آب‌های روان استفاده شود.ما در رویکرد جدید بنیاد و ریاست بنیاد به سمت بهسازی و مناسب‌سازی مزارها با شاخصهای جدید برای انتقال هر چه بهتر فرهنگ ایثار و شهادت می‌رویم لذا ساماندهی گلزار شهدا یک کار فرهنگی است.
دكتر احمدي در مورد ضرورت این کار نیز گفت: مهمترین ضرورت این ساماندهی، مطالبه جانبازان به خصوص جانبازان ویلچری و نابینا و همین طور پدران و مادران کهن سال شهدا است بنابراين ما در این طرح به دنبال هموار کردن مسیر برای همه زائران هستیم.
وی افزود:باور داریم بجای هزینه‌های زیاد برای ایجاد جداره‌های سنگی می‌توانیم از فضاهای سبز همراه با رنگ، آب و نور به بهترین شکل استفاده کنیم.
دکتر احمدی با اشاره به طرح "ماندگار کردن" سنگ مزار شهدا گفت: یک سنگ قبر شکسته را یا باید با حفظ همان ظاهر قبلی و نوشته‌های گذشته‌اش مرمت کنیم و مجدداً با یک چهارچوپ جدید در جای خود قرار دهیم و یا تنها با صلاحدید خانواده شهید، سنگ جدیدی جای سنگ قبلی نصب شود که این کار هم قطعاً تنها با رضایت کتبی خانواده آن عزیز صورت خواهد گرفت.
وی در مورد نحوه رضایت گرفتن از خانواده‌هاي شهدا نیز گفت: ابتدا نحوه کار به صورت تصاویر سه بعدی برای کسب رضایت به خانواده‌هاي شهدا ارائه می‌شود و در کنار آن نیز از پیشنهادات این عزیزان قطعاً استفاده خواهد شد.دكتر احمدي یادآور شد: ما اعتقاد داریم که مزار مطهر شهدا برای استفاده عموم مردم است لذا بافت گلزار باید به شکلی باشد که هر فردی را از هر سنی و هر قشری به خود جذب کند و دلیل آن هم اعتقاد ما به زنده بودن شهید است.
وی در پايان گفت: چنانچه نتوانیم زمینه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و قدردانی جامعه از شهدا و ایثارگران را در ساماندهی گلزارها شکل دهیم، قطعاً اگر دنبال این کار نرویم بهتر است؛ چرا که یکی از اهداف ما کسب رضایت خانواده‌هاي معظم شهدا است.
301301

کد خبر 237441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =