ایسنا نوشت:

فراخوان ارسال هزار نامه برای دعوت از محمدرضا شفیعی کدکنی برای سخنرانی و شعرخوانی در جمع دوستداران توسط انجمن شاعران ایران منتشر شد.
 
 
در متن این فراخوان آمده است:
 
«صبر بسیار بباید، پدر پیر فلک را
 
تا دگر مادر گیتی، چو تو فرزند بزاید
 
به نام خدا
 
همه علاقه‌مندان به شعر و ادب پارسی می‌دانند که حضرت علامه محمدرضا شفیعی کدکنی به سبب بزرگی ذاتی و مناعت طبع و برخی ملاحظات شخصی، از حضور در جمع پرهیز دارند، و دوستداران و شیفتگان آن بزرگ‌مرد و نادره زمان، اگرچه از دریای معلومات و دانش آن بزرگوار بی نصیب نیستند، اما آرزوی دیدار ایشان، همچنان از دست‌نیافتنی‌ترین‌های این روزگارشان است.
 
بخصوص نسل جوان ایرانی علاقه‌مند به شعر و ادب و خاصه شاعران جوان، که بسیار در گوشه و کنار از انجمن شاعران ایران خواسته‌اند که امکان درکِ حضور بزرگانی چون استاد شفیعی کدکنی را فراهم آورد.
 
از این‌رو بر آن شدیم تا صدای مخاطبِ مشتاق این دریای معرفت را به نحوی شایسته به حضرت ایشان برسانیم ـ هرچند که از این اشتیاق وصف‌ناشدنی بی‌خبر هم نیستند ـ به همین منظور، انجمن شاعران ایران از همه دوستداران و علاقه‌مندان دعوت می‌کند تا با نوشتن نامه، در طرح دعوت از استاد محمدرضا شفیعی کدکنی برای شعرخوانی و سخنرانی در جمع شرکت کنند.
 
همه مشتاقان و علاقه‌مندان ادب پارسی، از جای جای ایران عزیز، می‌توانند در این فراخوان بزرگ شرکت کنند و نامه‌های خود را به نشانی انجمن شاعران ایران ارسال کنند.
 
انجمن شاعران ایران ضمن رساندن تک تک نامه ها به استاد، از نویسنده 10 نامه برتر با هدایایی تقدیر خواهد کرد.
 
شرایط:
 
نامه‌ها می‌بایست روی یک برگه A4 و حداکثر در چهار سطر نوشته شده باشد.
 
در پایین نامه نام و نشانی و شماره تماس فرستنده قید شده باشد.
 
مهلت ارسال نامه‌ها تا پایان آبان‌ماه 1391 است.
 
هرچند ممکن است این درخواست جمعی از سوی استاد محمدرضا شفیعی کدکنی پذیرفته نشود، اما انجمن شاعران ایران اعتقاد دارد که به وظیفه ذاتی خود در قبال علاقه‌مندان به شعر و ادب پارسی عمل کرده است و رد دعوت از طرف ایشان را به منزله بی‌اعتنایی به مخاطب نمی‌داند، که گفته‌اند: بزرگان آن بینند که ما نمی‌دانیم.»
 
58246

 

کد خبر 238497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۴
  24 0
  قدر شعرا را باید دانست بزرگان مردمی چون استاد شفیعی کدکنی، سیمین بهبهانی و ... که هنوز در قید حیاتند
  • بدون نام IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
   9 1
   ناراحت نباش ان شاالله بعد 120 سال زندگی وقتی دار فانی را وداع گفتند همان هفته اول از آنها به نیکی یاد می شود و شاید سالی یکبار هم یک یادواره یا چیزی شبیه به آن برایشان برگزار می کنند و والسلام ....