رئیس کمیته ترافیک اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران، محدودیتهای دائمی و موقت زمان برگزاری اجلاس را تشریح کرد.

به گزارش خبرآنلاین،سردار اسکندر مومنی در نشست خبری با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده ترافیکی برای برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها در کشور اظهار داشت: پلیس تمام تلاش خود را انجام داده است تا محدودیت های ترافیکی به کمترین حد خود برسد اما از بابت این محدودیت هایی که ایجاد شده است از مردم تهران عذرخواهی می کنیم. امیدواریم با مشارکت و همکاری مردم بزرگترین رویداد سیاسی جهان به بهترین نحو برگزار شود و بار دیگر نظم و انضباط خود را به دنیا نشان دهیم.


محدودیت ترافکی بزرگراهها
رئیس کمیته ترافیک اجلاس سران غیرمتعهدها با اشاره به اینکه از امروز و فردا محدودیت ها به صورت دائمی ، مقطعی و ممنوعیت توقف اجرا می شود اظهار داشت: از ساعت 24 روز چهارشنبه تا پایان مراسم محدودیت تردد در طول خیابان یمن ، طول خیابان رشیدالدین فضل الله ، خیابان البرز ، خیابان طاهری و تمامی فرعی های منتهی به آن به صورت دائمی اعمال می شود و خیابان اعجازی حد فاصل خیابان حامد به صورت شرق به غرب یکطرفه می شود.
به گفته سردار مومنی، بزرگراه مدرس از تقاطع آیت الله صدر به سمت شمال میدان قدس و میدان تجریش به سمت خیابان ولیعصر، بزرگراه شهید چمران از تقاطع همت به سمت شمال و خیابان ولیعصر از تقاطع چمران به سمت میدان تجریش دارای محدودیت های مقطعی و متناسب با شرایط ترافیکی است.
وی تاکید کرد:طول بلوار رشید الدین فضل الله ، میدان دانشگاه شهید بهشتی ، ضلع شمال و جنوب بزرگراه چمران، حد فاصل نمایشگاه بین المللی ممنوعیت توقف اعمال می شود. همچنین طول خیابان طاهری، ملکی ، افراز، جاودان، فلاحی و البرز در هر دو مسیر و معابر همجوار کاخ حافظیه ، میدان دربند و خیابان دربند حد فاصل میدان تا درب سنگی سعد آباد دارای ممنوعیت توقف است. البته رانندگان موتورسیکلت ها نیز باید بدانند که محدودیت های توقف و تردد مشمول آنها نیز می شود.


تردد کامیونها ممنوع
رئیس کمیته ترافیک اجلاس سران غیر متعهدها با اشاره به اینکه محدودیت های تردد برای کامیون ها نیز از صبح روز یکشنبه تا پایان اجلاس در نظر گرفته شده است، گفت: تردد کامیون ها و تریلرها از ساعت 6 صبح تا 23 در بزرگراه شهید همت به سمت شرق از بزرگراه آزادگان ، بزرگراه حکیم از سه راه دهکده به سمت شرق ، جاده مخصوص از آزادگان به سمت شرق ، بزرگراه آیت الله سعیدی از میدان فتح به سمت شمال ، بزرگراه کرج تهران از آزادگان به سمت شرق ، بزرگراه یادگار امام به سمت شمال، بزرگراه شهید تندگویان به سمت شمال و بزرگراه نیایش از بلوار سردار جنگل به سمت شرق ممنوع است.
وی با بیان اینکه خدمات رسانی حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوسرانی تعطیل نیست تاکید کرد: تمامی خطوط اتوبوسرانی در این ایام فعال هستند . اما در معابری که دارای محدودیت تردد هستند مسیرهای جایگزین در نظر گرفته شده است.


برنامه ریزی های ترافیکی برای 12 استان
مومنی با بیان اینکه برای 12 استان برنامه ریزی های ترافیکی انجام شده است، افزود: با توجه به سفر میهمانان به شهرهای دیگر برنامه ریزی های ترافیکی برای 12 استان انجام شده است.
وی از رانندگان خواست با توجه به محدودیت هایی که در سطح شهر اعمال شده است در طول این مدت حتما کارت خودرو و گواهینامه را به همراه داشته باشند و خودروهای حمل و نقل عمومی و بار نیز باید دارای بارنامه بوده در غیراین صورت از تردد آنها جلوگیری می شود. ضمن اینکه در این مدت طرح ترافیک و زوج و فرد همانند گذشته اجرا می شود.
مومنی با اعلام اینکه تمامی مراکز شماره گذاری و نقل و انتقال خودرو در این روزها باز است از رانندگان خواست در اطراف محدوده های تعیین شده توقف نکرده و از ترددهای غیر ضروری جلوگیری کنند.
47232

کد خبر 239136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۴
    0 0
    سلام میخوام از سردار خواهش کنم مبلغ جریمه صحبت با موبایل هنگام رانندگی را بالا ببرید . حدود 80 درصد تصادفات کم میشه . با درامدش هم میشه کیفیت جادها را بالا برد.