ایسنا نوشت:

 محمد حسین لطیفی با ساخت سریال جدید خود با نام «هنگام بیداری» قحطی بوشهر در سال‌های پس از جنگ جهانی اول را در قالب سریالی 13 قسمتی به تصویر می‌کشد.


این سریال به تهیه‌کنندگی محمود غلامی و به سفارش سازمان هنری رسانه‌ای «اوج» تولید می‌شود و ماجراهای آن در حدود 100 سال پیش اتفاق می‌افتد. 


 قصهٔ این سریال طی مدت زمانی هفت ماهه اتفاق می‌افتد و برخلاف اخبار منتشر شده در برخی سایت‌ها، موضوع این سریال زندگی رییسعلی دلواری نیست و قصه سریال وقایع بوشهر و دلوار پس از شهادت رییسعلی دلواری و حماسه عاشورایی مردم خطه جنوب علیه بیگانگان و به ویژه دولت بریتانیا را روایت می‌کند. 


 قصه این سریال از جایی آغاز می‌شود که انگلیسی‌ها قصد دارند پس از شهادت رییسعلی دلواری و در شرایطی که حکومت مرکزی ایران دچار ضعف شده و قوای نظامی ایران نیز دچار اضمحلال شده، محموله بزرگی از گندم را به شکل مخفیانه از ایران خارج و از طریق بندر بوشهر بارگیری کنند. این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که یک سوم از جمعیت پانزده هزار نفری بوشهر به دلیل کمبود نان در حال مرگ هستند. 

 داستان این سریال در چند جغرافیای متفاوت روایت می‌شود. شهر بوشهر، شهر شیراز، سواحل جنوبی و جزایر جنوبی ایران محل‌هایی است که وقایع اصلی داستان در آن رخ می‌دهد. 


 بخشی از این مکان‌ها محل تصویربرداری سریال هنگام بیداری خواهد بود و بخش‌هایی از سریال هم در شهرک سینمایی دفاع مقدس تصویربرداری خواهد شد. دراین مکان دکورهای سریال هم اکنون در حال ساخت است. همزمان فیلم نامه اولیه سریال نیز زیر نظر محمد حسین لطیفی و توسط گروه نویسندگان سکانس به سکانس در حال بازنویسی و تکمیل است. 

سریال «هنگام بیداری» یکی از آثار در دست تولید تلویزیونی سازمان هنری ـ رسانه‌ای اوج است.

57247

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 239316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =