دیدار روز جمعه مدیران اجرایی اپل و گوگل - تیم کوک و لری پیج – برای مذاکره در مورد اختلافات حقوقی دو شرکت لغو شد.

رویترز گزارش داد این دو رهبر دنیای فناوری اطلاعات قرار بود برای رفع اختلافات به صورت حضوری و به جای جدل حقوقی در دادگاه در کالیفرنیا یکدیگر را ملاقات کنند که بنا بدلایل نامعلوم این دیدار لغو شده است.
دعوای این دو شرکت بر سر سیستم عامل آندروید بعنوان محور اختلافات دو طرف است که مطابق استدلال اپل، شرکت گوگل با کپی برداری از سیستم عامل این شرکت، کاری غیر قانونی را انجام داده است. ظاهرا تیم کوک به ضرب المثل " فک، فک زدن؛ به جای جنگ کردن "اعتقاد دارد.
رویترز گزارش داده لری پیج هفته گذشته تلفنی با تیم کوک صحبت کرده و در مورد اختلافات به طور مبسوط بحث کرده است.
بر این اساس قبل از این نیز در سطحی پایین تر مذاکره فنی بین دو طرف بر سر مسائل مورد اختلاف ادامه داشته است. البته معلوم نیست مذاکره بین مدیران اجرایی دو شرکت  فقط در مورد سیستم عامل آندروید و شباهت آن به iOS اپل بوده یا بحث در مورد ایجاد پیمان عدم تجاوز حقوقی به سخت افزار و نرم افزار یکدیگر باشد.
هر چند اپل در دادگاه ثبت اختراع علیه سامسونگ به پیروزی رسید و سامسونگ ظاهرا موظف به پرداخت 1 میلیارد دلار خسارت شده؛ اما با تایید ارسال اعتراض سامسونگ به رای دادگاه و کشاندن پرونده به دیوان عالی امریکا ممکن است چهره اپل محبوب نماند. تیم کوک بعد از صدور رای اعلام کرد حق اپل از سامسونگ گرفته شد. حالا ممکن است لری پیج به این موضوع فکر کند که حل کردن موضوع بیرون از دادگاه بهتر خواهد بود.
پیشتر استیو جابز قبل از فوتش جنگ اپل با گوگل را جنگ ترموهسته ای خوانده بود و بشدت به سرقت فناوری اپل توسط گوگل معترض شده بود. استیو جابز فقید خشمی بزرگ علیه اریک اشمیت که آن زمان مدیر اجرایی گوگل بود؛ گرفته بود که بعدا در سال 2009 با استعفای اشمیت از سمت مدیر اجرایی این خشم کمتر شد.
شاید زمان آن رسیده که هر دو شرکت تبرهای خود را دفن کنند چرا که جنگ طولانی مدت هزینه های گزافی را حداقل برای گوگل خواهد داشت و این گوگل است که باید رضایت اپل را جلب کند.
56501
کد خبر 239600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام CH ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۱
    2 0
    واقعا این گوگل است که باید رضایت اپل را جلب کند... از این همه شکایت درمانده ایم...