فارس نوشت:

سرپرست موسسه‌ آموزش عالی و علمی کاربردی هلال ایران از تدریس آشنایی با حوادث و کمک‌های اولیه از مهر امسال در مدارس کشور خبر داد.

 

 

 

 

 

 

سید صمد آقا میری، با اشاره به گنجانده شدن درس « آشنایی با حوادث و کمک‌های اولیه» در کتاب درسی آمادگی دفاعی اظهار داشت: تدریس این درس در مدارس کشور با رویکرد آموزش‌های جمعیت هلال احمر و آشنا‌سازی گروه‌های هدف با رسالت آموزشی جمعیت صروت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر این کتاب با تیراژ یک میلیون و 500 هزار نسخه برای نخستین‌بار در سال 91 در مدارس کشور توزیع و تدریس می‌شود، افزود: در تلاش هستیم آموزش همگانی جمعیت هلال احمر در سایر کتاب‌های درسی شامل جغرافیا‏، زمین شناسی و حرفه و فن نیز گنجانده شود.

سرپرست موسسه‌ آموزش عالی و علمی کاربردی هلال ایران تصریح کرد: دانش آموزان پایه متوسطه در رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی و معارف گروه‌های هدف این آموزش هستند و طبق بررسی‌های صورت گرفته مصوب تمام ساعات آموزشی این کتاب 65 میلیون نفر ساعت در سال می‌شود.

میری با اشاره بر اینکه از تابستان سال آینده یک ساعت به صورت عملی آموزش‌های دفاعی و امداد و نجات در استان‌ها بر مبنای همین کتاب اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: تهیه راهنمای معلم کتاب نیز در دست اقدام است که برای معلمان تالیف می شود.
301301

کد خبر 240000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =