کارگردان فیلم سینمایی «گشت ارشاد» می‌گوید که این فیلم با ممیزی وارد شبکه نمایش خانگی شده‌است.

به گزارش خبر آنلاین، روز گذشته 14 شهریور اعلام شد که فیلم سینمایی «گشت ارشاد» به همراه پشت صحنه، مرور حاشیه‌ها و نیز صحنه‌های حذف‌شده از فیلم در سکوت خبری روانه شبکه نمایش خانگی شده است.


 

 سعید سهیلی کارگردان این فیلم اما در گفت و گو با خبر آنلاین گفت که «12 دقیقه از این فیلم برای اکران در سینماها حذف شد و 8 دقیقه دیگر هم برای ورود به شبکه نمایش خانگی از این فیلم حذف شده است.»

 

اکران «گشت ارشاد» و «زندگی خصوصی» در نوروز سال 1391 یکی از از فصل‌های جنجالی نمایش فیلم در ایران را رقم زد. اعتراض انصار حزب‌الله و پس از آن برخی از ائمه جمعه باعث شد تا سینماهای حوزه هنری و شهرداری اکران این دو فیلم را بدون هماهنگی با وزارت ارشاد متوقف کنند.

 سعید سهیلی ساخت فیلم هایی چون «مردی شبیه باران»، «چارچنگولی»، «سنگ، کاغذ، قیچی» و ... را در کارنامه اش دارد.

 

  علیرضا سجادپور مدیر سابق اداره کل نظارت و ارزشیابی درباره ورود بدون سانسور «گشت ارشاد» به شبکه نمایش خانگی به مهر گفته بود: «از توزیع نسخه خانگی این فیلم بی‌خبر هستم. این موضوعی که شما عنوان می‌کنید که فیلم به همراه صحنه‌های حذف شده در اکران عمومی وارد بازار شده است، به زمانی بر می‌گردد که من مسئولیت‌هایم در اداره نظارت و ارزشیابی را واگذار کرده بودم.» (اینجا)سعید سهیلی با بیان این مطلب که «من امتیاز این فیلم را 4 ماه پیش به یک فرد حقیقی واگذار کردم، و خبر نداشتم چه زمانی قرار  است «گشت ارشاد» وارد شبکه نمایش خانگی شود» تا کید می‌کند: «فقط حذفیات فیلم را من انجام دادم.»

 

داستان فیلم در مورد سه جوان است که خود را به جای ماموران «گشت ارشاد» جا می‌زنند و از این طریق از مردم اخاذی می‌کنند.
 

سهیلی که دل پری از ماجراهای این فیلم دارد می‌گوید: «حقیقتش را بخواهید دیگر از پیگیری اتفاقاتی که برای این فیلم می‌افتد، خسته شده‌ام و برایم جذابیتی ندارد. از این فیلم بدم می‌آید و حتی حاضر نیستم نسخه نمایش خانگی آن را بخرم و تماشا کنم. به اندازه کافی خسته شده‌ام از آدم‌هایی که با تصمیمات غلط فرهنگ این مملکت را به قهقرا می‌کشانند.»

 

57247

کد خبر 240620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسین DE ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  ببینید با این فیلم چه کردن که کارگردانش ازش متنفر شده..!! واقعا عجیبه
 • ارزو US ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  54 18
  این افراط و تفریط های ویران کننده آخر سر هممونو به باد میده... وقتی بیشتر اونایی که انتقاد کردن و فیلمو از رو اکران برداشتن فیلمو ندیده بودن چه توقعی دارین؟؟؟ بعد میگن چرامردم سینماکم میان چرا فیلم ایرانی کسی دوست نداره خب شما مقصرین دیگه
 • ناشناس IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
  41 21
  دیدمش.خوب بود به خصوص فرخ نژاد
 • سعید IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۵
  33 1
  در یک فیلم حتی یک سکانس بسیار کوتاه هم می تواند مسیر سناریو را عوض کند چه رسد به اینکه 20 دقیقه از یک فیلم سینمایی را حذف کنند . اگر من هم جای آقای سهیلی بودم همین نظر را نسبت به فیلم خودم پیدا می کردم .
 • احسان NL ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۵
  20 1
  خدا وکیلی اگه از فیلم 2 ساعته من و شما 20 دقیقه اش رو حذف میکردند ناراحت نمیشدید ؟ منم بودم از فیلمم بدم میومد.