رییس جمهور با اشاره به توطئه‌های رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی در منطقه، بر لزوم هوشیاری همگان در برابر این توطئه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز در دیدار با محمود الزهار، از رهبران ارشد حماس با بیان این‌که «مساله و حقوق مردم فلسطین همواره از دغدغه‌های اصلی ملت ایران بوده و هست»، اظهار امیدواری کرد که فلسطینیان هرچه زودتر به حقوق کامل خود رسیده و در سرزمین و خانه‌های خود زندگی کنند.
وی مجموعه تحولات منطقه در سال‌های اخیر را مثبت ارزیابی و تصریح کرد: نباید طراحی‌ها و اقدامات دشمنان را ناچیز شمرده و نادیده بگیریم؛ چراکه آنان امروز با پیچیدگی‌های بیشتری به دنبال نجات رژیم صهیونیستی هستند و در این مسیر حتی ممکن است در ظاهر به رژیم صهیونیستی پرخاش هم بکنند، اما اصل هدف و محور اقدامات آنان نجات این رژیم است.باید بیشتر هوشیار باشیم تا بتوانیم توطئه‌های آنان را خنثی کنیم.
رییس‌جمهور با بیان این‌که «امیدواریم هرچه زودتر همه ملت‌ها به حقوق خود از جمله آزادی، حق انتخاب، استقلال و حق تعیین سرنوشت برسند»، گفت: مطمئناً ملت‌ها برخلاف اراده و خواست شیاطین به اهداف خود خواهند رسید.
وی همچنین درباره تحولات سوریه نیز گفت: باید تلاش شود تا مسائل در این کشور با تفاهم، همکاری و دوستی حل شده و مردم بتوانند انتخاباتی آزاد برگزار کنند.
به گزارش ایسنا؛ محمود الزهار، از رهبران ارشد حماس نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران اظهار امیدواری کرد که دوره ریاست ایران بر این جنبش نتایج مثبت و برکاتی برای آحاد امت اسلامی داشته باشد.
وی همچنین ضمن تقدیر از کمک‌ها و حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین و ارائه گزارشی از روند تحولات و مسائل فلسطین و غزه، گفت: فلسطینیان و گروه‌های فلسطینی تا تحقق همه اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های خود را تغییر نداده و مطمئناً با تلاش‌ها و حمایت‌های برادران مومن خود به این اهداف دست خواهند یافت.
/27220

کد خبر 242001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =