۰ نفر
۲۳ شهریور ۱۳۹۱ - ۲۳:۱۶

داستان نشست های خیابان ولی عصر همچنان تکرار می شود. در آخرین مورد امروز دوبار و در فاصله 25 متری از هم در محدوده میدان منیریه خیابان نشست کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ در یکی دو ماه گذشته این برای سومین بار است که محدوده میدان منیریه در خیابان ولی عصر نشست می کند.

اما از دلایل نشست پنج شنبه 23 شهریور، دو روایت وجود دارد؛ اصغرصفری، معاون نظارت بر بهره برداری منطقه شرکت 5 آب و فاضلاب شهر تهران دراین باره گفته است: امروز (پنجشنبه 23شهریورماه)در اثر حفاری شرکت مترو 2 نشست در خیابان ولیعصر به فاصله 25 متر از هم رخ داد که سبب شد یکی از لوله های اصلی ما به قطر 500 میلی متری ما کمرشکن شود.

به گفته او این چندمین حادثه در یک ماه گذشته است که دستگاه های حفاری مترو بر روی لوله های آب اثر گذاشته و منجر به خسارت شده است. اصغری به مهر گفت: در این حوادث تاثیر عملیات عمرانی مترو بر لوله های آب کاملا مشهود است و شکایت قضایی در این زمینه انجام می شود. این حادثه منجر به مسدود شدن خط آب رسانی این منطقه و کمبود فشار آب در طبقات شد.

اما روایت دوم از مسوولان مترو است. مجری بخش جنوبی خط 3 متروی تهران گفت:نشت آب دلیل نشست جزئی زمین در خیابان ولی عصر بوده است .
بهمن اسکندری به مهر گفت: بعد از نشستی که در خیابان فرهنگ ایجاد شده بود و به دلیل خاک بد منطقه درعمق 180 تا 200 متری از خیابان فرهنگ تا میدان منیریه عملیات تزریق بتن را انجام داده و 105گمانه به فاصله 15 متر زده و تزریق سیمان نیز انجام شد . دو دستگاه TBM نیز با دقت یک سانتی مترطی روزهای گذشته وارد خط شده و مشکلی در خطوط نداشتیم .

اسکندری درباره جزئیات دو نشستی که در خیابان ولی عصر رخ داده است گفت: نشستی که 10صبح پنجشنبه 23 شهریور ماه درخیابان ولی عصر رخ داد به دلیل نشت آب دراین محدوده بود که سبب شد تزریق ها خیس و مواد خودش را نگیرد.

وی با بیان این که نشست دوم 12ظهرامروز رخ داد و به دلیل وسعت آن بخشی از خیابان ولی عصر بسته شد گفت: روز گذشته ما متوجه ورود آب به زیر دستگاه های TBM شده بودیم که به شرکت آب و فاضلاب منطقه 5 خبر داده اما آنها اعلام کرده بودند ما نشت آب نداریم . سپس از منطقه 4 آب و فاضلاب درخواست کردیم نشت آب در این منطقه بررسی کنند که آنها نیز اعلام کردند مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

اسکندری اضافه کرد:به دلیل آن که مانعی برای توقف وجود نداشت بالاجبار به حرکت خود ادامه داده اما نشت آب شدید تر و بخشی از آب وارد تونل های ما شد .پس از بررسی ها متوجه شدیم جوی آب بخش جنوب شرقی خیابان در کنار بانک صادرات مدتی است مسدود است و هیچ آبی درآن جریان نداردو آب ها به تونل های ما سرازیر می شود .

وی با تاکید بر این که در محدوده میدان منیریه و خیابان فرهنگ هر 2 متر عملیات تزریق انجام شده است گفت:نزدیک به 100 هزار تن سیمان تنها در این محدود تزریق داشته ایم و در هیچ بخشی از این مسیر به جز منطقه ای که آب تزریق ها را خیس کرده بود مشکل نشست نداشته ایم .

4747

کد خبر 242899

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ایرج IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۴
    2 0
    ببین زلزله بیاد تهران چی میشه