شاید به تعبیری تعطیلات آخر این هفته را بتوان آخرین تعطیلات تابستان امسال دانست و به همین دلیل همه را راهی سرزمین های شمالی کرده است

حالا در حالی که  ترافیک تمامی محورهای خروجی از استان‌های شمالی به سمت تهران سنگین گزارش شده است.فرمانده پلیس‌راه کشور از شکستن رکورد تردد در جاده چالوس خبر داد و گفت: آمارها نشان می‌دهد در روز چهارشنبه 37 هزار خودرو در مسیر کرج به چالوس و 27 هزار خودرو نیز در مسیر چالوس به کرج عبور کرده‌اند.
سرهنگ محمدرضا مهماندار با اشاره به سفر بی‌سابقه شهروندان دراین تعطیلات به استان‌های شمالی خصوص در محور کندوان گفت: در حالی که در اوج سفرهای سال‌های گذشته و در طول 24 ساعت حداکثر حدود 31 هزار خودرو در مسیر کرج به چالوس و به طور همزمان حداکثر 10 هزار خودرو در مسیر بلعکس یعنی چالوس به کرج تردد کرده بودند ثبت رکورد تردد 37 هزار خودرو از کرج به چالوس و 26 هزار خودرو در مسیر چالوس به کرج در روز چهارشنبه هفته گذشته رکوردی بی‌سابقه محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تردد تعداد زیاد خودرو و افزایش تقاضای سفر در مقابل کشش پایین جاده چالوس موجب سنگینی شدید بار ترافیک در این محور شد، گفت: میزان ترافیک در روز چهارشنبه در محور کندوان به حدی بود که رانندگان 2 تا 3 برابر زمان معمول را برای رسیدن به چالوس در مسیر ماندند.
فرمانده پلیس‌راه کشور با اشاره به این که جاده چالوس دیگر کشش بار ترافیک را ندارد از تاخیر در احداث چند ده ساله آزادراه تهران - شمال انتقاد کرد و گفت: مسوولان وزارت راه باید در خصوص معطلی مردم در محورهای شمالی پاسخگو باشند چرا که پلیس با تمام توان وارد شده و زمانی که جاده کشش ندارد عملا کاری از دست پلیس هم ساخته نیست.
وی با بیان این که در صورت ادامه روند فعلی پلیس مجبور است محدودیت‌های ترافیکی بیشتری برای جاده چالوس وضع کند خاطرنشان کرد: به عنوان مثال شاید به این جمع‌بندی برسیم که باید تردد در جاده چالوس بجز خودروهای متعلق به مردم محلی، زوج و فرد شود یا آن که نسبت به دریافت عوارض برای تردد در این مسیر اقدام شود تا میزان سفر از این جاده متناسب با گنجایش این جاده شده و مسافران ساعت‌ها در ترافیک جاده چالوس نمانند.

4545

کد خبر 243019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۴
  14 2
  باید تردد در جاده چالوس بجز خودروهای متعلق به مردم محلی، زوج و فرد شود یا آن که نسبت به دریافت عوارض برای تردد در این مسیر اقدام شود دريافت عوارض خيلي راه خوبي براي كم كردن بار ترافيك و خالي كردن جيب مردمه!!!
 • بدون نام IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۴
  15 1
  اجرای طرح زوج و فرد و اخذ عوارض بر جاده غیر ایمن چالوس! بهتر نیست به جای این اقدامات نسنجیده 1) آزادراه تهران شمال رو پس از قریب به 17 سال از شروع عملیات ساخت با تنها 10 درصد پیشرفت تکمیل کنید؟ 2) امکانات گردشگری در شهرهای دیگر ایران گسترش پیدا کنه تا با اولین تعطیلی اولین گزینه سفر که به عقل ملت میرسه شمال نباشه؟3) اینهمه تعطیلی های پشت سرهم بی حساب و کتاب و طولانی مثلا" واسه اجلاس عدم تعهد اعلام نشه تا بلافاصله همه ملت باهم در یک زمان عازم شمال بشن و همزمان هم بخوان برگردن.
 • بدون نام IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۴
  10 2
  دلمون به همین شمال رفتن خوشه ، اونم که شما زوج و وفردش کنید. چطوره بریم کویر تفریح کنیم