ایسنا نوشت:

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه كتب درسي ابتداييها از اول مهر در مدارس توزيع مي‌شود.
 


فاطمه قربان  با اشاره به برخي نكات مهم در خصوص دانش‌آموزان اول ابتدايي كه براي نخستين بار وارد مدرسه مي‌شوند، گفت: لازم است اولياء در تمام ساعاتي كه دانش‌آموزان در مدرسه هستند، حاضر باشند، چرا كه روز اول مدرسه صرفا جهت آشنايي دانش‌آموزان با محيط مدرسه و كادر آموزشي و پرورشي است.
وي افزود: با توجه به اينكه خانواده، آموزش و پرورش و رسانه سه ركن اصلي در تعليم و تربيت كودكان هستند، خانواده‌ها بايد ارتباط خود را در طول سال تحصيلي نيز با مدرسه حفظ كرده و همواره در جريان برنامه‌هاي آموزشي، پرورشي، انضباطي و اخلاقي تربيت دانش‌آموزان قرار گيرند كه لازمه اين ارتباط، حضور در جلسات انجمن اولياء و مربيان است.
 

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش گفت: در تحول بنيادين آموزش و پرورش نگاه به تعليم و تربيت با رويكرد خانواده تدوين شده و بر اين اساس لازم است خانواده‌ها بيش از گذشته با مدرسه، معلمان و مديران ارتباط داشته باشند، چرا كه همراهي اولياء با دانش‌آموزان و معلمان قطعا به افزايش كيفيت آموزش و تعليم و تربيت منجر خواهد شد.
 

قربان تاكيد كرد: خانواده‌ها بايد بدانند كه مدرسه محل مراقبت و نگهداري از كودكان نيست، لذا نبايد همه امور را به آموزش و پرورش بسپارند، چرا كه بخش زيادي از تربيت كودكان در ارتباط دوسويه مدرسه و خانواده شكل مي‌گيرد و اولياء‌ بايد در تمام طول سال تحصيلي ارتباط خود را با مدرسه حفظ كنند.
 

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش عنوان كرد: با توجه به تحول كتب درسي، همراهي خانواده‌ها بيش از گذشته احساس مي‌شود و براي اينكه بتوانيد در مسير تغييرات كتب با معلمان و دانش‌آموزان همسو باشند، بايد وقت بيشتري را براي فرزندان خود صرف كرده و همچنين ارتباط خوبي با اولياء مدرسه داشته باشند.
 

وي با اشاره به برخي نكات بهداشتي و سلامتي و الزام رعايت آن براي دانش‌آموزان ابتدايي به ويژه كلاس اولي‌ها، گفت: تنظيم خواب دانش‌آموزان با توجه به شروع سال تحصيلي بسيار مهم است، چرا كه كودكان بايد خواب كامل داشته باشند تا بتوانند صبح با نشاطي را آغاز كنند.
 

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش ادامه داد: همچنين خوردن وعده صبحانه براي دانش‌آموزان بسيار حائز اهميت است، چرا كه تاثير مستقيم بر سلامت جسم و روان و يادگيري آنها در كلاس‌هاي درس دارد، از اين رو خانواده‌ها بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنند كه دانش‌آموزان علاوه بر استراحت كافي، در ساعت مناسبي از خواب بيدار شده و پس از خوردن صبحانه، راهي مدرسه شوند.
 

قربان به خانواده‌ها توصيه كرد، براي حفظ و ارتقاي سلامت دانش‌آموزان نيز خانواده‌ها بايد كودكان خود را به استفاده از وسايل شخصي از جمله ليوان و دستمال ملزم كنند، ضمن آنكه توجه به بهداشت جسمي كودكان بايد مورد توجه ويژه‌ خانواده‌ها باشد.
 

وي عنوان كرد: آموزش چگونگي عبور از گذرگاه‌ها و عرض خيابان، نحوه برخورد با افراد غريبه در مسير مدرسه، شيوه ارتباط با دوستان و نحوه استفاده از سرويس مدارس نيز از جمله نكات مهمي است كه لازم است خانواده‌ها به فرزندان خود بياموزند.
301301

کد خبر 244193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =