جواد آرین منش ، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در مصاحبه با هفته نامه"شما" ارگان این حزب گفت:

* یکی از عواملی که باعث تقویت و بروز و ظهور جریان اصلاح طلب در زمان انتخابات می شود انشقاق میان اصولگرایان است.هرچقدر این اختلاف سلیقه ها ظهور پیدا کند و بارز شود که تعدد کاندیداها را در پی داشته باشد فرصت و زمینه برای رشد جریان اصلاحات مهیا خواهد شد.
*اگر اصلا ح طلبان در صحنه حاضر شوند به احتمال زیاد بر سر یک کاندیدا توافق کرده و این توافق در برابر کاندیداهای جریان اصولگرایی فرصت بیشتر وبهتری برای موفقیت جریان اصلاحات را فراهم می کند.
*نکته قابل توجه در این برهه از زمان و 9 ماه باقی مانده عملکرد دولت و مجلس در کشور است که می تواند برروی دیدگاه و تصمیم مردم تاثیرگذار باشد.چراکه از نظر مردم طیف غالب قوای سه گانه در کشور عناصر جریان اصولگرا هستند بنابراین میزان عملکرد مثبت آنها به ویژه در عرصه اقتصادی می تواند در نتیجه انتخابات موثر واقع شود.
*اگر دولت این ماه های باقیمانده را با موفقیت سپری کند و چالش های موجود همچون نرخ تورم، بیکاری و مساله ارز را کنترل نماید و در عرصه سیاست خارجی موفق عمل کند شانس کاندیدای مورد نظر خود را بیشتر خواهد کرد.ولی اگر عملکرد قابل قبولی در این زمینه صورت نگیرد گرایش مردم به سمت کاندیدای وابسته به این طیف کمتر خواهد شد.

2717

کد خبر 244712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۳۰
  24 4
  جناب آرين منش شما سخنگوي اصلاح طلب ها هستيد؟
 • سیدمهدی IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۳۱
  3 10
  به نظر می رسد اصلاح طلبان فعلا در حال برانداز کردن فضای انتخاباتی هستند و هر روز نظرات متعددی از شخصیت های آنان ارائه می شود.مشخص است که علت این امراین مساله است که هیچ یک ازآنان درمورد دو موضوع زیر اطمینان و اتفاق نظر ندارند: 1- اینکه آیا اصلا نظام و مردم دوباره به عقاید آنان جهت حضور در میدان اعتماد می کنند یا نه 2- و اینکه کدام چهره از میان آنان می تواند از فیلتر شورای نگهبان بگذرد و همچنین مقبولیت در بین اکثر طرفداران آنان را داشته باشد. به نظر بنده تنها برگ برنده اصلاح طلبان ضعف عملکرد دولت نهم و دهم است که آنان را امیدوار کرده است. به تعبیری در حین جریان انتقال قدرت از اصلاح طلبان به اوصولگرایان ازچاله در آمده به چاه افتادیم. ظهور تفکرات جدید در این دوره میتواند اقبال بهتری داشته باشد
 • بدون نام IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۳۱
  12 1
  کشور غرق گرانیست تنها راه نجات تشکیل دولت توسط خاتمی یا هاشمی است