ایسنا نوشت:

مدیر کل ستاد بحران استان اصفهان گفت: در دو سال گذشته، 870 میلیون تومان برای جلوگیری از آتش‌سوزی در مراتع به اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان پرداخت شده است. منصور شیشه فروش  با اشاره به کاهش 92 درصدی وقوع آتش‌سوزی در مراتع استان اصفهان، اظهار کرد: آتش‌سوزی در مراتع استان اصفهان 92 درصد در تعداد وقوع و 97 درصد در عرصه‌های آتش‌سوزی کاهش داشته است. وی به وقوع هشت مورد آتش‌سوزی در مراتع استان اصفهان در شش ماه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: بر اثر این آتش‌سوزی‌ها 11 هکتار از مراتع استان اصفهان از بین رفته است.
مدیرکل ستاد بحران استان اصفهان با بیان اینکه آتش‌سوزی مراتع استان در سال جاری به خوبی مهار شده است، تصریح کرد: خشکسالی و حضور گردشگران در مراتع بیشترین و مهم‌ترین عوامل آتش‌سوزی در مراتع استان اصفهان بوده است. شیشه فروش با تاکید بر این‌که مراتع یکی از منابع طبیعی است که باید حفظ و حراست شود، افزود: به همین منظور ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان در دو سال گذشته 870 میلیون تومان اعتبار برای جلوگیری از آتش‌سوزی در مراتع به اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان پرداخت کرده است. وی به اجرای طرح‌های پیشگیری از وقوع حریق و مهار حریق را از جمله اقدامات صورت گرفته برای حفظ مراتع استان از آتش سوزی عنوان کرد و گفت: در این راستا در استان اصفهان 11 پایگاه اطفای حریق سیار و 10 خودروی اطفای حریق ایجاد شده و هم‌چنین آموزش‌های لازم برای مقابله با آتش‌سوزی به 120 نفر در قالب 72 پایگاه اطفای حریق محلی صورت گرفته است.
مدیرکل ستاد بحران استان اصفهان به وجود 6 میلیون و 300 هزار هکتار مرتع در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: بیشتر این مراتع در منطقه غرب و جنوب استان قرار دارند. شیشه فروش با اشاره به این که بیشترین آتش‌سوزی مراتع استان در شهرستان‌های فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و سمیرم اتفاق افتاده است، تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک پایگاه اطفای حریق در منطقه غرب و جنوب استان ایجاد خواهد شد.وی به تشکیل یگان حفاظت از مراتع در منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: یگان حفاظت از مراتع استان، به صورت 24 ساعته وضعیت مراتع را رصد کرده و هرگونه پدیده غیرطبیعی در مراتع را گزارش خواهد کرد.
301282

کد خبر 245417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =