«تلگرافچی 5 ستاره» عنوان اثری است از ساسان ناطق که وی در این کتاب خاطرات جانباز جنگ صابر قره اوغلو را تدوین ساخته و سوره مهر آن را منتشر کرده است.<BR> <BR>

به گزارش خبرآنلاین، خاطرات صابر قره‌داغلو در 18 فصل و 600 صفحه در قالب «تلگراف‌چی 5 ستاره»  تدوین شده است که با حفظ مستندات و مولفه‌های خاطره‌نویسی، عناصر داستانی نیز در آن به کار گرفته شده است.

به گفته نویسنده قره اوغلو که از شعر و موسیقی هم سررشته دارد، جزو نیروهای ارتشی بوده که در عملیات بیت‌المقدس گلوله توپ به نزدیکی او برخورد می‌کند و او در این سانحه به هفتاد درصد جانبازی نائل می‌شود. کتاب خاطرات قره اوغلو از کودکی‌اش آغاز می‌شود، و نویسنده سعی کرده‌ به صورت روایی و داستانی‌ خاطرات او را تنظیم کند.

 

در بخشی از کتاب آمده:«به بازار خانقین رفتیم. کردها مسلح در اطرافمان این طرف و آن طرف می‌رفتند. بازار خانقین پر از لوکس فروشی بود. فروشنده‌ها با دیدن کاک عمر تعظیم می‌کردند و دستش را می‌بوسیدند. از تنگ گیلاس یاقوتی رنگی خوشم آمد. فروشنده یک دست از آن را کادو پیچ کرد. قیمتش 164 تومان بود. فروشنده نمی‌خواست پولش را بگیرد.»

گفتم:«تو رو به جان ملا مصطفی و کاک عمر پولش را بگیر.!» فروشنده چشم به چشم کاک عمر دوخته بود. کاک عمر وقتی دید ناراحت می‌شوم. به او گفت:«دینارقت له‌وی بسین.»

 

ساکنان تهران برای تهیه این کتاب و یا هر محصول فرهنگی دیگری(در صورت موجود بودن در بازار) کافی است با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و آن را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. باقی هموطنان نیز با پرداخت هزینه پستی می توانند این کتاب را تلفنی سفارش بدهند.

6060

کد خبر 246467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =