عضو جامعه مدرسین گفت: هنوز به طور رسمی مصوبه ای درباره انتخابات ریاست جمهوری سال 92 نداشته‌ایم.

  حجت الاسلام و المسلمین سید محمد غروی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت وگو با خبرآنلاین در خصوص اینکه آیا بحث ها درباره انتخابات ریاست جمهوری در این تشکل انجام شده است، گفت: اینکه در این خصوص مصوبه ای داشته باشیم، چنین چیزی نبوده است؛ ولی اجمالا بحث های غیر رسمی در این خصوص وجود داشته است اما هنوز به تصمیمی نرسیدیم.
وی در پاسخ به اینکه ممکن است مانند انتخابات مجلس کارگروهی مشترک بین جامعه مدرسین و جامعه روحانیت تشکیل شود، گفت: بعید است با توجه به فضای کنونی جامعه مدرسین، کمیته ای در این زمینه تشکیل شود چرا که در انتخابات ریاست جمهوری 4 تا 5 چهره مطرح، وارد عرصه می شوند و طبیعتا ضروری پیدا نمی شود که آقایان سرمایه گذاری که برای انتخابات مجلس کردند، در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.
 در جریان انتخابات مجلس نهم به دنبال سفر آیت الله مهدوی کنی به قم و دیدار با آیت الله یزدی کمیته ای مشترک میان جامعه مدرسین و جامعه روحانیت تشکیل شد که اعضای آن در خصوص نامزد های اصولگرایان برای انتخابات تهران تصمیم گیری می کردند.
غروی در پاسخ به اینکه ممکن است خود جامعه مدرسین کمیته ای مستقل برای معرفی کاندیدای مطلوب این جامعه تشکیل دهد،گفت: بعید می دانم.
 این عضو جامعه مدرسین همچنین درباره اینکه آیا گرایشی درمیان اعضای جامعه مدرسین درباره کاندیدا های مطرح در فضای سیاسی وجود دارد، اظهار داشت: چنین چیزی به دست نیامده و نظرات متفاوتی در میان اعضا وجود دارد.
/27212
کد خبر 247221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =