فارس نوشت:

نایب رئیس انجمن اورولوژی ایران با اشاره به اینکه انجام آزمایش تشخیص پروستات برای افراد بالای 50 سال بسیار ضروری است، گفت: تغییر رنگ ادرار اهمیت بسیار کلیدی برای تشخیص بیماری‌هایی از جمله سرطان مثانه و کلیه دارد.

 

 

 

 

 

 

محمدعلی زرگر صبح امروز در حاشیه نشست خبری انجمن اورولوژی ایران اظهار داشت: انجام آزمایش تشخیص پروستات برای افراد بالای 50 سال بسیار ضروری است و افرادی که پدر یا برادرشان سابقه ابتلا به این سرطان‌ها را داشتند باید از سنین 40 سال به بالا هر سال آزمایش تشخیص پروستات را انجام دهند.

تغییر رنگ ادرار از علائم بیماری‌های سرطان پروستات و مثانه

وی با انتقاد از اینکه افراد به هیچ عنوان به تغییرات رنگ ادرار خود توجه ندارند، افزود: تغییر رنگ ادرار اهمیت مهم و بسیار کلیدی برای تشخیص بیماری‌هایی از جمله سرطان مثانه و کلیه دارد البته وجود خون در ادرار فقط علامت سرطان نیست و مردم نباید از این بابت وحشت کنند.

تکرار تخلیه ادرار شب هنگام از علائم بیماریهای اورولوژی

وی خاطرنشان کرد: شب هنگام ادرار کردن به صورت مکرر یکی از علائم و مواردی است که باید افراد به آن بسیار توجه کنند و حتماً برای پیشگیری از بیماری‌های حوزه اورولوژی آزمایش لازم را انجام دهند زیرا درمان‌های جدید متأسفانه بسیار گران است و مردم در مراحل دیر به پزشک برای درمان و متعاقب آن پیشگیری مراجعه می‌کنند.

301301
 

کد خبر 247541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =