ایسنا نوشت:

رييس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تک‌ فروشي كتب درسي از روز شنبه 15 مهر آغاز مي‌شود.
حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان با بيان اينكه هيچگونه مشكلي در زمينه توزيع و تعداد كتب درسي در مهر امسال نداريم، گفت: کتاب‌های درسی دانش‌آموزان در مقاطع ابتدایی و فنی و حرفه‌ای و کاردانش توسط مدارس و کتاب‌های دانش‌آموزان مقاطع راهنمایی و متوسطه نیز از طریق کتابفروشی‌ها توزیع شده است و مشكلي در اين خصوص نداريم.

وي با بيان اينكه امسال 131 ميليون جلد كتاب با 991 عنوان چاپ و توزيع شده است، افزود: با آغاز تك فروشي كتابها در كتاب فروشي‌هاي مجاز، دانش اموزان در صورتي كه نياز به كتاب داشته باشند مي‌توانند آن را تهيه كنند و نگراني براي تهيه كتاب در طول سال تحصيلي وجود ندارد.

معاون پژوهشي وزير آموزش و پرورش همچنين با اشاره به آغاز تاليف كتابهاي جديد پايه سوم ابتدايي و اول راهنمايي براي سال 92 نيز گفت: توليد برخي از عناوين كتابها از جمله فارسي، علوم، رياضي و هديه‌هاي آسماني اغاز شده، اما در خصوص كتابهاي ديگر از جمله كتابهاي مربوط به تربيت بدني و راهنماي آن همچنين سرفصلها و كتب جديد بايد عناوين آن به تصويب شوراي عالي آموزش و پرورش برسد.
 

وي تاكيد كرد: با تصويب سند درس ملي به عنوان يكي از اسناد بالا دستي در توليد محتواي آموزشي و پرورشي، تمامي كتابهاي درسي بر اساس اين سند و همسو با اهداف آن تهيه و توليد مي‌شود.
301301

کد خبر 247967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =