فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در برنامه آتی خود بنا داریم چالاکی و سرعت شناورهایمان را به سه برابر حداکثر سرعت شناورهای آمریکایی برسانیم.

دریادار علی فدوی در یادواره شهدای نبرد مستقیم این نیرو با ناوگان دریایی آمریکا نسبت به فتنه‌گری‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه حساس خلیج فارس و پیرامون آن هشدار داد و گفت: اگر دشمن حماقت کند و آتش جنگ دیگری را در منطقه خلیج فارس روشن کند، پاسخ ما به حماقت دشمن و اذناب او، آن قدر قاطع و کوبنده خواهد بود که حتی فرصت پشیمانی را نیز از بسیاری از آنها بگیرد. ما دوست نداریم تابوت هزاران سرباز آمریکایی از خلیج فارس به سمت آمریکا سرازیر شود اما اگر از دشمن حماقتی به مانند سال های 65 و 66 ببینیم، این پاسخ، تنها بخشی از چشم‌انداز نبرد آینده ما با آمریکا خواهد بود.
گزيده سخنان وي به نقل از فارس از اين قرار است:
·         ما برای پیاده کردن فرمول قرآنی "و اعدوا لهم ماستطعتم من قوه"، در برنامه چهارم برای بالابردن سرعت و چابکی شناورهای موشک انداز خودمان برنامه ریزی کرده بودیم که سرعت آنها را به دو برابر حداکثر سرعت شناورهای آمریکایی برسانیم که به این مهم دست پیدا کردیم.
·         در برنامه پنجم بنا داریم این چالاکی و سرعت را به سه برابر حداکثر سرعت شناورهای آنان برسانیم و به لطف خدا به این توانمندنی نیز نزدیک شده ایم و این به لحاظ علمی و تخصصی و برای کسانی که نسبت به این موضوعات اشراف دارند، یک انقلاب علمی و تحول در دنیای شناورها، محسوب می شود.
·         به دنبال دخالت مستقیم آمریکا در منطقه، در بعضی از روزهای زمستان سال 65 صادرات ما به زیر 100 هزار بشکه رسید و در حالی که قیمت نفت جهانی 18 دلار بود، نفتمان به یک سوم قیمت جهانی یعنی 6 دلار فروش می رفت و این حتی معادل هزینه استخراج نفتمان هم نمی شد. به محض حضور در منطقه، برنامه ریزی های خود را برای مقابله با آمریکایی ها آغاز کردیم و به حول قوه الهی و باورهایی که رزمندگان دریادل ما بر آن باورها استقامت داشتند، روز اول فروردین سال 66 اولین عملیات مقابله به مثل کنار آبهای ساحلی عربستان شکل گرفت. تغییر شرایطی که دشمن برای به شکست کشاندن ما در دریا و از آنجا در جبهه ها طراحی کرده بود، ما را ناگزیر از انجام عملیات های مقابله به مثل کرده بود به طوری که بیش از 140 عملیات مقابله به مثل صورت گرفت.
·         امروز در سایه همان رشادت ها و حماسه ها است که آمریکایی ها در خلیج فارس در موضع دفاعی و انفعال قرار دارند و در همه صحنه هایی که در خلیج فارس به صورت روزانه اتفاق می افتد، این ناوها و شناورهای آمریکایی هستند که به اخطارهای قایق ها و شناورهای ما تمکین می کنند.
·         امروز آمریکا با همان شناخت اندکی که از توانمندی های ما دارد و با درکی که از حساسیت منطقه خلیج فارس دارد، به مواظب ترین کشوری تبدیل شده است که تیری در خلیج فارس شلیک نشود چرا که می دانند آینده دنیا به خلیج فارس وابسته است و اگر اتفاقی در این منطقه بیفتد منافع مادی آنها که برابر با همه هستی آنها است، در معرض خطر و نابودی قرار خواهد گرفت.
/2929
کد خبر 248394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  34 56
  اگر ایران نا امن بشه هیچ آمریکایی در هیچ جای دنیا در امان نخواهد بود مرگ از ملت ایران میترسد و هنوز جای سیلی هشت ساله شهدا را بر صورت دارد آمریکایی هم از مرگ میترسد تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل...
 • بدون نام IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  73 13
  دم دستي سرعت ازايش قيمت دلار رو هم كم كنيد ممنون ميشم
  • بدون نام IR ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
   21 21
   لطفا حرف های بی ربط به موضوع نزنید.