مهر نوشت:

از آیت الله رضا استادی و آیت الله سیدمحمدباقر حجتی در دوازدهمین آئین حامیان نسخ خطی که 28 آبان در شیراز برگزار می‌شود، تجلیل ویژه خواهد شد.

حبیب‌الله عظیمی، دبیر علمی دوازدهمین آئین حامیان نسخ خطی ضمن اشاره به برنامه‌های آن گفت: در این دوره از آیت‌الله رضا استادی که در زمینه نسخه‌شناسی و تدوین فهرست‌های نسخ خطی فعالیت‌های ارزشمندی داشته است و نیز از آیت‌الله سیدمحمدباقر حجتی استاد دانشکده الهیات دانشگاه تهران به جهت پژوهش‌هایش در زمینه نسخ خطی، تجلیل ویژه به عمل خواهد آمد.

به گفته وی، در دوازدهمین دوره آئین حامیان نسخ خطی و برای دو چهره دانشگاهی مذکور، ارجنامه‌هایی علمی تدارک دیده شده که از سوی رئیس کتابخانه ملی به آنها اهدا خواهد شد.

سال گذشته و در یازدهمین دوره این آئین، چهار شخصیت فعال در زمینه نسخ خطی شامل کاظم مدیر شانه‌چی (استاد فقید رشته فهرست‌نگاری دانشگاه فردوسی مشهد)، فاضل مطلق یزدی (استاد فقید رشته فهرست‌نگاری دانشگاه فردوسی مشهد)، مهدی ولایی (استاد فقید حوزه تصحیح نسخ خطی و متون) و عبدالله نورانی (استاد رشته نسخه‌شناسی) تجلیل شدند.

حبیب‌الله عظیمی همچنین با اشاره به اعلام پایان مهلت ارسال اثر به دوزادهمین دوره این مراسم (15 مهر) گفت: تا این لحظه 121 اثر به دبیرخانه آئین حامیان نسخ خطی رسیده که البته با توجه به اینکه برخی آثار در راه ارسال است، این تعداد ممکن است افزایش یابد.

معاون کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه کمیته داوران دوازدهمین آئین حامیان نسخ خطی را حدود 30 نفر از استادان دانشگاه تشکیل می‌دهند که تنها 2 نفر آنها عضو هیئت علمی کتابخانه ملی هستند، تاکید کرد: به احتمال زیاد در بخش جشنواره‌ای آئین حامیان نسخ خطی هم حدود 20 تا 30 نفر برگزیده خواهند شد که از آنها نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

دبیر علمی دوازدهمین آئین حامیان نسخ خطی همچنین از قطعی شدن برگزاری مراسم پایانی این جشنواره در شیراز خبر داد و گفت: ما در این دوره از 3 ایرانشناس خارجی و 2 چهره از تونس برای حضور در مراسم پایانی که 28 آبان برگزار می‌شود، دعوت به عمل آورده‌ایم و امیدواریم شاهد حضور این چهره‌ها نیز باشیم.

/30362

کد خبر 248733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =