وزیر اطلاعات از مقابله جدی دستگاه های اطلاعاتی با دشمن در فضای سایبر خبر داد.

حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در حاشیه مراسم استقبال از گروگان های آزاد شده ایرانی در لیبی درباره اقدامات و زحماتی که وزرات اطلاعات برای آزادی کارکنان هلال‌احمر کشورمان که در لیبی گروگان گرفته شده بودند، گفت: آزادی این گروگان‌ها موفقیت بزرگی برای ملت ایران بود که سربازان گمنام امام زمان(عج) به عنوان فرزندان ملت ایران توانستند در یک سری اقداماتی که قابل بیان نیست، این گروگان‌ها را به کشورمان بازگردانند.
وزیر اطلاعات با اشاره به همراهی مجموعه‌های مختلف از جمله وزارت امور‌خارجه کشورمان برای آزادسازی این گروگان‌ها، ادامه داد: با هماهنگی‌های دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت امور‌خارجه و همراهی مجموعه‌های دیگر، عزیزان ما در دستگاه اطلاعاتی با یکسری اقدامات پیچیده‌ای که لازم بود، صورت بگیرد توانستند این موفقیت بزرگ را رقم بزنند.
اهم صحبت‌های وزیر اطلاعات در ادامه به نقل از فارس می آید:
-   در بسیاری از موارد ترفندهای اطلاعاتی قابل بیان کردن نیستند،‌ افرادی که دست به چنین اقدامات نابخردانه‌ای زده بودند، اقدام آنان در راستای حرکت استکباری بود چرا که این گروگان‌ها برای اقدامات بشر دوستانه در رابطه با بیداری اسلامی که در منطقه به وجود آمده بود، برای کمک به افراد آسیب‌دیده در منطقه حضور پیدا کرده بودند و مشخص بود که استکبار نمی‌خواهد جایگاه انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری‌اسلامی را در منطقه در حالت تثبیت شده ببیند. اقدامات برنامه‌ریزی شده‌ای هم توسط کشورهای مختلفی صورت گرفت تا از این طریق بتوانیم این‌ گروگان‌ها را از دست گروهی که آنان را گروگان گرفته بودند بیرون بیاوریم و به کشور بازگردانیم.

-   آزادی این گروگان‌ها موفقیت بزرگی است و امیدواریم که خداوند به ما توفیق بدهد تا به این ملت عزیز که ایثارگری‌ها و انقلاب آن برای دنیای بشری الگوست، بتوانیم خدمات بشتری ارائه کنیم.
تلاش وزارت اطلاعات برای آزادی 48 گروگان در سوریه

-  در رابطه با 48 زائر ایرانی که توسط گرو‌ه‌های معارض در سوریه گروگان گرفته شده اند، هم مجموعه دستگاه‌های مختلف و وزارت امورخارجه و تشکیلات دیپلماسی کشور در حال تلاش هستند و ما هم تلاش‌هایی را انجام می‌دهیم.البته کشورهایی که گروه‌های مختلف و معارض سوریه را تجهیز می‌کنند و سلاح در اختیار آنان قرار می‌دهند، باید مسئولیت بپذیرند و پاسخگو باشند.
-  تهدیدهای رژیم صهیونیستی عمدتا از سر زبونی و استیصال است؛ دشمن در یک وضعیتی قرار گرفته که اقتدار انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را در عرصه‌های مختلف می‌بینید و این اقتدار را نمی‌پسندد.
-  علی‌رغم تلاش‌های سنگین جبهه استکبار مردم دنیا با ملت ایران همراه‌اند و آنان تلاش‌های زیادی را انجام دادند تا بتوانند انقلاب اسلامی را در ذهن مردم از بین ببرند، اما هنگامی که مشاهده می‌کنند که اقتدار جمهوری اسلامی هر روز از یک سطحی بالاتر می‌رود، دست به یکسری اقدامات مذبوحانه از قبیل تهدید می‌زنند اما ما براساس راهنمایی‌ها و ارشادهایی که مقام معظم رهبری دارند‌، تهدید در مقابل تهدید داریم و مسیرمان مشخص است.
-   جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه اقدام کننده نبوده و حتی در دفاع مقدس هم ما اقدام کننده نبودیم اما اگر کسی کوچکترین اقدامی را علیه کشورمان انجام دهد قبل از اقدامش قطعا پشیمان و مایوس خواهد شد.
-درباره تهدیدات سایبری که علیه کشورمان به کار گرفته می‌شود،این تهدیدات هر روز وجود دارد و دستگاه اطلاعاتی در فضای سایبری هر روز اقدامات دشمن را از بین می‌برد و با آن مقابله می‌کند، البته بعضی از این موارد قابل بیان است که ما آنها را اعلام می‌کنیم اما بعضی دیگر در سطحی نیست که نیاز به بیان کردن داشته باشد.
حرف انقلاب اسلامی این بود که منافقین عوامل و طراحی استکبار است
-   درباره اقدام عجیب آمریکایی‌ها در رابطه با خروج منافقین از لیست سیاه تروریستی؛ حرف انقلاب اسلامی از زمانی که منافقین اقدامات تروریستی خود را آغاز کردند این بود که منافقین عوامل و طراحی استکبار جهانی هستند.بیش از 16 هزار نفر بی‌گناه به دست منافقین به شهادت رسیدند، وضعیت در آن زمان به گونه‌ای بود که استکبار نمی‌توانست از منافقین پشتیبانی کند و قصد عوام فریبی را داشت.
-   ما این مسئله را پیش‌بینی می‌کردیم که یک روزی استکبار به دلیل بهره برداری‌هایی که در طول دوران انقلاب از این مجموعه داشته بالاخره پشتیبانی خود را از آنان عیان خواهد کرد و ما خوشحالیم از این جهت که باید سرمایه‌گذاری زیادی را انجام می‌دادیم تا دست استکبار را در رابطه با منافقین رو کنیم.

-   در حال حاضر اطلاعات دقیقی داریم که آمریکا و حتی بعضا کشورهای اروپایی امکانات و تجهیزات بسیاری را در اختیار منافقین قرار می‌دهد البته برای خنثی کردن این حمایت‌ها و پشتیانی‌ها اقداماتی داریم که نیازی به بیان نیست.
-   در بحث اجلاس لازم است که اشاره کنم علی‌رغم سرمایه‌گذاری‌های سنگینی که دشمن در ا بعاد مختلف از جمله امنیتی ومسائل دیگر انجام داد تا فضایی را ایجاد کند و بگوید که جمهوری اسلامی در جایگاهی نیست که بتواند این اجلاس را برگزار کند.
/27220

کد خبر 249267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =