حجت الاسلام محسن قرائتی در پنجاه و چهارمین جشنواره ملی علمی کاربردی با اشاره به موضوعی با عنوان سرطان اخلاقی دانشگاهیان، خواستار راه اندازی سایت خنده و ترویج ازدواج در دانشگاه ها شد.

به گزارش خبرآنلاین رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به ازدواج در دانشگاه ها گفت: ازدواج در دانشگاه ها را نهی نکنید زیرا دو سوم دین مربوط به ازدواج است. رابطه حرام زیاد است و باید با ازدواج جلوی آن را گرفت.

قرائتی در ادامه افزود: دختری طی نامه ای به من گفت خدا پدر ومادرم را لعنت کند زیرا زمانی که در پیش دانشگاهی بودم به خواستگارهایم جواب رد می دادند و پدر و مادر و استادانم تاکید کردند که بعد از فوق لیسانس ازدواج کنم اما حالا که فوق لیسانس گرفته ام هیچ خواستگاری ندارم. قرآن به سه چیز اشاره می کند: اول اکسیژن، دوم غذا و آب، سوم لباس که همان همسر است.

حجت الاسلام محسن قرائتی افزود: در دانشگاه های کشور سرطان اخلاقی وجود دارد به این معنا که دانشجویی از کنار دست استادش رد می شود و به وی سلام نمی کند، وقتی علت را جویا می شویم دانشجو می گوید من این ترم با این استاد کلاس ندارم. آیا این سرطان اخلاق نیست؟

وی در ادامه با بیان اینکه باید با دانشجویان رفیق شد، گفت: در حال حاضر در دانشگاه ها مشکلات ایدئولوژی و پژوهش نیست بلکه در این زمینه آدم کم داریم. قرائتی خطاب به روسای مراکز علمی کاربردی اظهار کرد: در این دانشگاه یک سایت خنده راه بیاندازید تا با هم بخندیم نه اینکه به هم بخندیم.

وی در ادامه تاکید کرد: ما در اسلام فارغ التحصیل نداریم. انسان هیچ وقت از علم فارغ نمی شود. رئیس ستاد اقامه نماز همچنین گفت: اگر می خواهید در دانشگاه همه مهارت های خوب را داشته باشید مهارت نجات هم داشته باشید زیرا جوانان امروز ما عقده ای، حسود و گرفتار شهوت و شیطان و خرافات هستند. اگر جوانان ما دکتر هم بشوند اما نماز نخوانند فایده ای ندارد.

/30362

کد خبر 249893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
  70 1
  کاش یک رسانه آزامنشی پیدا می شد تا حرفهای ما را به حاج آقا بزند: اکسیژن؟ خنده؟ عشق؟ اینها را خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی وقت است که ما دانشجویان از یاد برده ایم.
 • بدون نام IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
  71 6
  بالاخره جماعت دختر و پسر دانشجو تو دانشگاه با هم ازدواج کنن یا از هم جداشون کنن؟ اگه جداشون کنن چطوری به دوسوم دینشون برسن؟ حاج اقا از نظر شما علم مهمتره یا ازدواج؟؟؟
 • بدون نام IR ۰۱:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۰
  7 0
  حاج آقا قرائتی مثل اینکه جنابعالی از اوضاع احوال زیاد خبر نداری .حاج آقا مردم اگر در پس ذهنشون به ازدواج فکر میردن امروز فقط به سیر کردن شکمشون فکر میکنن وکلا عاشقی از یادشون رفته.بدنیست گه گاهی با حضور در دانشگاه ها حداقل به درددل این جوانها گوش کنید شاید ....
 • علی IR ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۰
  6 0
  استاد ارجمند احتمالا"مزاح میفرمایید!مدیران ارشدمملکت شرایط فراهم کنندهمه ی موضوعات ازجمله ازدواج هم حل میشود.حضرتعالی وهمه می دانند بی تعارف پول نباشد هیچکاری انجام نمی شود پول هم باکاروشغل مهیا می شود.
 • بدون نام IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۰
  5 1
  اگر خیلی دلسوز هستید بروید به مسئولین بگویید مشکل اشتغال جوانان را حل کنند این تورم سرسام آور را حل کنند تا جوانان به دو سوم دین خود برسند. اگر خیلی دلسوز هستید دو تا دو تا شغل نگیرید بکشید کنار جوانترها بیایند... من ماندم شما ماهانه چقدر حقوق میگیرید که از سر بی دردی حرف میزنی؟ گناه جوان ها به گردن شماهاست ... قابل توجه: وزیر علوم سابق هم گفته برای بیکاری می روند ارشد و دکتری میگریند!
 • ساناز IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۰
  3 1
  همیشه از صحبت های این آقا خوشم میومده!شاید کار خاصی نکنن اما حداقل درد جوونو میگن!برای همینم باید خداروشکر کرد! ولی من اینجور موقع ها فقط فکر میکنم به اینکه این مسئولین چه جوری میخوان پسفردا به خدا جواب بدن!!!این همه جوون و این همه مشکل!یکی میگه ازدواج یکی میگه بیکاری اون یکی میگه شکممونو سیر کنیم و...!باتوجه به اینکه میدونیم کشور فقیر و بدبختی نیستیم.پس کی باید به فکر ما جوونا باشه؟؟.اینکه بگن فقط پول میتونه این مشکلاتو حل کنه و حقیقتی به جز این نیست .اصلا قشنگ نیست!خیلی درده!یه ستادی باید تشکیل بشه به نام نجات جوونا و بررسی مشکلات جوونا!البته اگر مدیر عامل و مسئولش پول به جیب نزنن و برن خارج از ایران و عکساشونو بفرستن!!!