فارس نوشت:

 معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی از کشف 14 تن و 178 کیلوگرم مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در استان خبر داد.
علی‌محمد گلستانی‌فرد صبح امروز در پنجمین جلسه کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی اظهار کرد: از این میزان 13 تن و 342 کیلوگرم تریاک و 77 کیلو و 620 گرم انواع مشتقات هروئین بوده است. وی به دستگیری 4 هزار و 110 نفر متهم در این ارتباط اشاره کرد و گفت: از این تعداد 550 نفر توزیع کننده مواد مخدر بوده‌اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی به توقیف 545 مورد انواع خودرو در این مدت اشاره کرد و افزود: همچنین 3 هزار و 488 فقره پرونده از ابتدای امسال تاکنون تشکیل شده است.

گلستانی‌فرد ادامه داد: همچنین 74 باند تهیه و توزیع مواد مخدر از ابتدای امسال در استان متلاشی شده است.

وی منشأ بسیاری از جرائم، تخلفات و مفاسد اخلاقی در سطح جامعه را پدیده مواد مخدر دانست و افزود: باید تلاش کنیم از تمام ظرفیت‌ها و امکانات برای مقابله با پدیده مواد مخدر استفاده کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان اینکه پدیده ورود و توزیع مواد مخدر در کشور برنامه‌ریزی شده و با اهداف خاص سیاسی صورت می‌گیرد، گفت: مقابله با این پدیده خانمانسوز تعامل دستگاه‌های مربوطه را می‌طلبد.

گلستانی‌فرد افزود: پدیده مواد مخدر با تمام ویژگی‌ها و مسائل به عنوان خطری جدی از سوی دشمنان برای منحرف کردن جوانان از اهداف انقلاب و فعالیت‌های علمی است و باید بیش از گذشته در این زمینه تلاش کنیم.

وی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی را دو رکن اصلی مقابله با مواد مخدر برشمرد و گفت: برخورد و مقابله این دو دستگاه با پدیده مواد مخدر تاثیر بسزایی در بازدارندگی و جلوگیری از ورود این پدیده در سطح جامعه دارد.

این مسئول بر برخورد قاطع نیروی انتظامی با قاچاقچیان مواد مخدر تاکید کرد.

همچنین در ادامه این جلسه که مدیران دادگستری و دادستان‌های عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان‌های استان در آن حضور داشتند؛ در مورد مرکز درمان و نگهداری معتادان ماده 16، بازدید از ایست و بازرسی، اعدام‌ها و تاثیر آن بر کاهش مصرف مواد مخدر بحث و تبادل‌نظر شد.

301282

کد خبر 252909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =