وزارت امور خارجه به ادعاهای کامرون پاسخ داد.

به گزارش خبرآنلاين، وزارت امور خارجه کشورمان با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ادعاهای واهی و غیر واقعی نخست‌وزیر انگلیس در خصوص فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه ابوظبی، این اظهارات را در مغایرت کامل با ماهیت صرفا صلح‌آمیز فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و یافته‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دانست.

در این بیانیه آمده است: «سخنان غیر منطقی نخست‌وزیر انگلیس آشکارا تایید می‌کند که دولتمردان این کشور در موضوع فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کمترین اعتنایی به ساز و کارهای پذیرفته شده بین‌المللی و حقوق به رسمیت شناخته شده کشورها بر اساس معاهده ان‌پی‌تی ندارند.

ابراز نگرانی از به راه افتادن مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه دقیقا در زمانی صورت می‌پذیرد که هدف اصلی سفر نخست‌وزیر انگلیس به منطقه در همین راستا بوده و سیل تسلیحات انگلیسی به سوی منطقه حساس خاورمیانه و خلیج فارس سرازیر شده است.

برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی و تحت نظارت آژانس قرار دارد و ایران برای اثبات حسن نیت خود بیشترین همکاری را با این سازمان داشته و بر این باور است که گفت‌وگوی هدفمند و تعامل سازنده و متقابل جایگزینی ندارد.

ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران همواره اثبات کرده‌اند که در راه استیفای حقوق مسلم خود مطابق با معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و بر اساس خواست و اراده و منافع ملی خود تسلیم فشار کشورهای زیاده‌خواه نخواهند شد.»

/2727

کد خبر 256564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =