علاوه بر تجدید چاپ دو مجموعه داستان خواندنی از مجید قیصری، کتاب تحسین شده «موسیو پین و دو داستان دیگر» نیز در روزهای گذشته روانه بازار نشر شده است.

به گزارش خبرآنلاین، انتشارات افق کتاب «موسیو پین و دو داستان دیگر» اثر روبرتو بولانیو، شاعر و نویسنده‌ مطرح شیلیایی را با ترجمه میلاد زکریا منتشرکرد. ناشر در معرفی اثر داستانی «موسیو پین» آورده است: «به خودم گفتم بدون شک عناصر جدیدی که از دیروز وارد زندگی‌ام شده‌اند، نظم روال روزانه‌ام را بر هم خواهند زد. اواخر دهه 1930 در پاریس، پی‌یر پین، کهنه‌سربازی که مقرری اندک معلولیتش را صرف تحقیق در مورد مزمریسم و علوم غریبه می‌کند، خود را درگیر ماجرای اسرارآمیزی می‌یابد که مطمئن نیست یک توطئه‌ جنایی حساب‌شده است یا تقارن نامیمون بروج فلکی.»

 

پیش‌تر از روبرتو بولانیو، کتاب‌های «آخرین غروب‌های زمین» و «موسیو‌ پن» با ترجمه‌ پوپه میثاقی، «شرم نوشتن» ترجمه‌ گروهی و «ستاره‌ دوردست» با ترجمه‌ پویا رفویی منتشر شده است.

 

این ناشر همچنین به تازگی چاپ جدید دو اثر داستانی مجید قیصری را روانه بازار نشر کرده است. «گوساله سرگردان» مجموعه‌‌ هفت داستان کوتاه از مجید قیصری. داستان هایی که در آن ها، انسان می‌کوشد باورهای عینی را با جهان ذهنی خود همسو کند و جست‌وجوگر حقایق پنهان در دنیایی باشد که ارزش‌ها را دگرگونه جلوه دهد. قیصری در این مجموعه با تکرار تجربه ای دیگر در حوزه دفاع مقدس و با بهره گیری از مفاهیم قرآنی، به زندگی بازماندگان جنگ می پردازد که به طور مستقیم در فضای جنگ تنفس کرده اند و امروزه در شرایطی متفاوت به زندگی خود در فضایی تأثیر پذیرفته از روزهای جنگ ادامه می دهند.  قصه های این مجموعه که با زبانی ساده و قابل فهم روایت می شوند؛ با توجه معنادار به عواطف و احساسات پرشور انسانی، وقایع جنگ را به تصویر می کشانند. در بخشی از کتاب می خوانیم: «ابراهیم را بی صدا بردند. تنش پراز تاول های ریز قرمز بود. مثل همه ما. نمی دانم ابراهیم کجاست! ما می ترسیم. به خصوص زمانی که خوابیده ما را روی تخت های روان هل می دهند توی راهروهای سفید و مرمری صدای جیزجیز موش ها یک لحظه قطع نمی شوند.موش هایی که پیدا نیستند ولی صداشون می آید... »

مجموعه داستان «زیر خاکی» قیصری نیز مجموعه‌ای از 8 داستان با محوریت جنگ است و مانند آثار قبلی این نویسنده بیشتر به احوالات انسان ها در مقابله با جنگ می پردازد. «زیرخاکی، جیرجیرک، ایستگاه 7 و مردان شب» نام برخی داستان های این کتاب است. این داستان‌نویس با اشاره به موضوع داستان «زیرخاکی» از این مجموعه درباره حوادث روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در خرمشهر، درباره چرایی نگارش داستان کوتاه گفت: لذتی که در داستان کوتاه است، در رمان نیست.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

«البته آن‌وقت نمی‌دانستیم خانه‌ کی پا گذاشته‌‌ایم. بعدها فهمیدیم. همین‌طوری اتفاقی وارد خانه شده بودیم. چیزهایی برای خودمان جمع کرده بودیم که ببریم از آن‌جا. نمی‌دانم یونس بود یا قاسم، که چشمش افتاده بود به عکس‌ها. چندتایی می‌شدند. قاتی مجله‌های زن روز و روزنامه‌های زرد شده بود...»

 

آثار مجید قیصری اغلب در جایزه های ادبی کشور، رتبه های ممتازی را کسب کرده و در محافل ادبی همواره جایگاه خاصی داشته و بین علاقمندان کتاب نیز شناخته شده و پرطرفدار است؛ اغلب داستان های او با یک غافلگیری تحسین کننده به پایان می رسد.

 

ساکنان تهران برای تهیه این کتاب ها و هر محصول فرهنگی دیگری کافی است با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و آن را (در صورت موجود بودن در بازار) در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. باقی هموطنان نیز با پرداخت هزینه پستی می توانند این کتاب را تلفنی سفارش بدهند.

 

6060

 

کد خبر 256873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =