رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ورزشکاران جانباز و معلول نشان دادند که افرادی که به هر حال نقصی دارند خللی در اراده​هایشان ایجاد نشد، بلکه این اراده و انگیزه چند برابر شده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ علی لاریجانی از نمایشگاه «آشنایی با عملکرد و دستاوردهای ورزش جانبازان و معلولین، نابینایان و کم بینایان» که در راهروهای مجلس به همت  کمیته ملی پارالمپیک به نمایش درآمده بود، بازدید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که بنده در دو مقطع خدمت عزیزان ورزشکار پارالمپیک در تهران و قم رسیده بودم و این همت و اراده ورزشکاران باعث شد که روحیه و انگیزه ای در کشور به وجود آید؛ گفت: ورزشکاران جانباز و معلول نشان دادند افرادی که به هر حال نقصی دارند، خللی در اراده هایشان ایجاد نشد، بلکه این اراده و انگیزه چند برابر شده است.
لاریجانی افزود: این عزیزان در بازی های المپیکی نیز نقش موثری داشتند و معدل مدال های آنان از معدل کلی کاروان ایران بالاتر بود. این بیانگر این است که جانبازان و معلولین از یک اتکای به نفس قابل توجهی برخوردارند.
وی با بیان این که این نمایشگاه هم گوشه ای از اراده ورزشکاران و جانبازان را نشان می دهد، گفت: برای نمایندگان مفید است که در حین تردد در مجلس، از این نمایشگاه بازدید داشته باشند و از توانایی های عزیزان دیدن داشته باشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره تفکیک بودجه کمیته ملی پارالمپیک و تایید اساسنامه آن گفت: این مساله هم اکنون در کمیسیون فرهنگی مجلس در دست بررسی است پیگیری خواهد شد.
/29295
 

کد خبر 257111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =