رییس سازمان بیسج مستضعفین شایعه کاندیداتوریش برای ریاست جمهوری آینده، را رد کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین پیش از ظهر امروز در یک نشست خبری، به پرسش‌های خبرنگاران درباره دور کردن پهپاد آمریکایی از حریم هوایی کشور، شنیده‌ها درباره کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست جمهوری، رویکرد بسیج برای امر به معروف و نهی از منکر، ورود بسیج به مباحث اقتصادی و برنامه‌های هفته بسیج پاسخ داد.
سردار محمدرضا نقدی در پاسخ به این پرسش که "چرا دور کردن پهپاد آمریکایی‌ از نزدیکی حریم هوایی جمهوری اسلامی با تاخیر اعلام شد و آیا این خبر به انتخابات آمریکا ارتباطی دارد یا خیر؟"، گفت:‌ در دفاع از کشور اتفاقات زیادی می‌افتد که لزومی ندارد همه آن خبری شود.
وی افزود: مثلا در جنگ‌هایی که در کنار ما صورت می‌گیرد، بسیاری از تسلیحات دشمن به غنیمت ما در‌آمده است ولی آنها از آن خبر ندارند و لزومی ندارد خبری شود. آنها خودشان دوست داشتند که این مساله را انعکاس دهند. طبیعت کار ما این است که از فضای کشور دفاع کنیم و این خود یک قابلیت است که پرنده بدون سرنشین را کشف و به سمتش تیراندازی کنیم. این قابلیت را تنها چند کشور در دنیا دارند.
اهم صحبت‌های رییس سازمان بسیج سازندگی را در ادامه به نقل از ایسنا بخوانید؛
• آنهایی که در کویت، قطر و بحرین چنبره و پایگاه‌های بزرگ نظامی زدند و این منابع را می‌برند برای اینکه از این چپاول خود حراست کنند ناو دارند و این حضور گسترده آنها برای دفاع از غارتگری‌ها و تجاوزهایشان اتفاق می‌افتد که البته می‌تواند هدف‌های خاصی هم داشته باشد. در همین راستا در بحث ارتش سایبری تغییر راهبردی خواهیم داشت و بعد از هفته بسیج جمعی از عزیزان ما در صدا و سیما اجتماعی دارند.

• درباره بحث‌های مطرح شده مربوط به استاندارد نبودن اتوبوس‌های راهیان نور و اینکه آیا بسیج از وزارت صنایع شکایتی داشته است یا خیر؟ این موضوع وظیفه نیروی انتظامی است و الزام شرکت‌ها به رعایت استاندارد از سوی نیروی انتظامی انجام می‌گیرد. کاری که بسیج می‌تواند انجام دهد این است که از این نوع اتوبوس‌های مشکل‌دار استفاده نکند تا نیروی انتظامی بتواند حکم قانونی را در خصوص این اتوبوس‌ها اعمال کند.

• درباره شایعاتی در مورد کاندیداتوری‌ام برای انتخابات ریاست جمهوری مطرح است؛ من خدمتگزاری به بسیجیان را با هیچ سمت و مسندی در تمام دنیا عوض نمی‌کنم و افتخار دارم که خدمتگزار بسیجیان هستم. چنین چیزی حتما صحت ندارد و اساسا رفتن به طرف ریاست در اسلام مذموم است و رییس خوب کسی است که خودش را برای ریاست جلو نمی‌اندازد بلکه او از چنین سمتی فرار می‌کند و دیگران او را جلو می‌اندازند. به نظر می‌رسد برخی‌ این شایعه را درست کرده‌اند که بسیح در این ماه‌ها بایکوت خبری شود تا نگذارند اخبارش منعکس شود.

• در مورد رابطه ایران و آمریکا، من این موضوع را صریح می‌گویم که نظر بسیج در این باره، همان نظر امام راحل است. امام فرمودند که "ما با آمریکا رابطه برقرار نمی‌کنیم مگر اینکه آمریکا آدم شود". تعریف آدم شدنش هم این است که دستش را از دخالت در فلسطین و حمایت از اسرائیل بردارد و به مناطق دیگر دنیا مثل خلیج فارس تجاوز نکند.

• آمریکا وقتی آدم شده که 86 پایگاه نظامی خود را در دنیا جمع کند و به آمریکا ببرد و رسما اعلام کند از رژیم غاصب صهیونیستی حمایتی نمی‌کند. همچنین باید پول‌هایی که با کودتا در کشور ما به دست آورده نیز به ما پس دهد.

• از پهپادی که یک گردان را شناسایی می‌کند تا دیگر انواع پهپاد در ایران تولید می‌شود و این شکوفایی در صنایع ما محصول تحریم است و امروز ما یک پیشرفت اعجاب‌انگیز در صنایع دفاعی داریم و از زیردریا تا ماهواره، از تکنولوژی بومی برخورداریم. ما همچنین رژه پهپاد را داشتیم که به طور همزمان شبکه‌ای از پهپادها با فرمان در کنترل یک رژه قرار گرفته است. در جنگ نظامی باید ظرفیت‌های سیاسی و اجتماعی درون یک کشور نیز سنجیده شود. تنها کشوری که می‌تواند ادعا کند که مثلا با ایران بجنگد، آمریکاست و بقیه هم اگر چنین حرفی بزنند، به آن می‌خندند.
• از همان روز اول سردار فضلی به منطقه رفتند و در بحث امنیت برای برادران ما سنگ تمام گذاشتند و نقصی در کار ایمنی نبود؛ اما حادثه اتفاق می‌افتد. رسانه‌های بیگانه به چنین اتفاقاتی دل بسته‌اند تا این کار نورانی را زیر سوال ببرند. باید به آنها گفت اگر تصادف کردن چند نفر در مسیر زیارت امام رضا(ع) و سایر اماکن متبرکه موجب می‌شود که مردم ما به چنین اماکنی نروند، این حوادث هم موجب خواهد شد که مردم به راهیان نور نروند.

• بسیج یک تشکیلات نظامی، فرهنگی یا سازندگی صرف نیست بلکه یک تشکیلات همه‌جانبه، مردمی و خدمتگزار مردم قلمداد می‌شود.فعالیت‌های بسیج در جنبه سازندگی و علمی عمیق‌تر از گذشته شده است. کارهای بسیج قابل احصا نیست چراکه در تمام شهرها و روستاها با ابتکار خود بسیجیان جریان دارد.

• اینکه این بسیجیان خود را در خطر تروریست‌ها قرار داده‌اند نشان می‌دهد که تفکر و غیرتی که در سالهای 59 و 60 بود، هنوز وجود دارد.

• جنگ اقتصادی در حال حاضر محور فعالیت دشمن است. آنها در جنگ نظامی و تروریستی و سیاسی شکست خورده‌اند؛ آنچنان که اگرچه تمام توانشان را به کار گرفتند تا در اجلاسی مثل اجلاس عدم تعهد موفقیت نداشته باشیم اما دیدیم که چنین نشد. این در حالی است که ما در همه عرصه‌ها تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده‌ایم و در این راستا بسیج درصدد است که تحریم‌های اقتصادی را به فرصت تبدیل کند. در همین راستا آموزش و ترویج اقتصاد مقاومتی نظریه‌ای که توسط مقام معظم ولایت بیان شد مورد استقبال بسیاری از اقتصاددانان آزادیخواه قرار گرفت و از طرف بسیج دسته‌بندی و نمونه‌های عملی آن استخرام شد.

• در اقتصاد مقاومتی 12 مولفه اساسی داریم که شش مولفه مربوط به اقتصاد کلان و مخاطب آن دولت است و شش مولفه دیگر مردم را مخاطب قرار داده ما در نهایت نشان خواهیم داد که ملت ایران شکست‌ناپذیر و بسیجی و الهام گرفته از ابا عبدالله الحسین (ع) است و هیچگاه در برابر ابرقدرت‌ها تسلیم نخواهد شد.
/29220

کد خبر 257171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • نغمه FR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
  خیلی انسان بصیری هستند ایشان. خداوند ایشان را برای بسیج حفظ کند.
 • حسنی IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۲
  4 8
  جسارتا "من خدمتگزاری به بسیجیان را با هیچ سمت و مسندی در تمام دنیا عوض نمی‌کنم و افتخار دارم که خدمتگزار بسیجیان هستم" بقیه هم می خواهند خدمتگذار باشند اگر اجازه بفرمایید