فارس نوشت:

با کاهش درآمدهای نفتی در سال جاری 30 درصد از تخصیص هزینه‌های جاری کشور و همچنین 70 درصد از هزینه‌‌های عمرانی انجام نشده است.

علی عسکری امروز در نشست خبری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مبنای درآمدی سازمان امور مالیاتی برای سال آینده با توجه به کاهش درآمدهای نفتی چیست، اظهار داشت: با توجه به قانون برنامه پنجم توسعه درآمدهای دولت تا پایان این برنامه به صورت 100 درصد باید بر مبنای غیرنفتی تامین شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: در شرایط فعلی باید هزینه‌های دولت و درآمدهای بودجه مدیریت شود.

به گفته عسکری با کاهش درآمدهای نفتی در سال جاری 30 درصد از تخصیص هزینه‌های جاری کشور و همچنین 70 درصد از هزینه‌‌های عمرانی انجام نشده است.

وی ادامه داد: باید متناسب با درآمدها، هزینه در کشور صورت گیرد، در غیر این صورت باید راهی برای تأمین درآمد به دولت پیدا کرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه ظرفیت لازم برای تحقق درآمدهای مالیاتی در اقتصاد وجود دارد، خاطرنشان کرد: اما این کار با سرعت امکان‌پذیر نیست و نمی‌تواند تمام خلاء درآمدهای نفتی را پر کند.

عسکری افزود: البته با اضافه شدن پایه‌های جدید مالیاتی و شناسایی مؤدیان مالیاتی فراگیر و بدون فشار بر مؤدیان فعلی، می‌توان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را جبران کرد.

/3131

کد خبر 260335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =