سازمان حج و زیارت در جهت ایجاد رفاه و سهولت بیشتر برای متقاضیان و بمنظور پیشگیری از ازدحام علاقمندان تشرف به سفر زیارتی عتبات مقدسه در دفاتر خدمات زیارتی، سامانه پیش ثبت‌نام اینترنتی عتبات عالیات ایجاد کرده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ متقاضیان تشرف به عتبات عالیات که مایل به اعزام از تا30 آذر 91 تا 30 بهمن 91 هستند، با رعایت شرایط و با تکمیل فرم مربوطه در سایت پیش ثبت نام به نشانی http://atabat.haj.ir می توانند برای خود وهمراهانشان پیش ثبت‌نام کنند.
شروع پیش ثبت نام از ساعت 9 صبح امروز پنج شنبه 9 آذر 91 تا ساعت 24 روز سه شنبه 14 آذر است. 
نتایج قرعه کشی ساعت 13 روز چهارشنبه 15/09/91 روی سایت پیش ثبت نام http://atabat.haj.ir قرار می گیرد.
سازمان حج و زیارت اعلام کرده است برای آشنایی کامل با مراحل و روش ثبت نام حتماً موارد زیر را مطالعه و سپس نسبت به انجام پیش ثبت نام اقدام کنید؛ 

متقاضیان می توانند به یکی از دو روش زیر نسبت به پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام کنند:
الف- پیش ثبت نام گروهی، از 1 تا 7 نفره (ثبت نام در این روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 7 نفر است)
ب- پیش ثبت نام گروهی، فقط 35 نفره (ثبت نام در این روش می بایست حتماً 35 نفر کامل باشد)
توجه مهم: افرادی که مبادرت به ثبت نام 35 نفره می کنند درصورتیکه تعدادی از آنها منصرف یا از آن گروه خارج شوند(گروه جدید تشکیل دهند) و عدد گروه به کمتر از 25 نفر تقلیل یابد؛ گروه اولیه حذف شده و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.
توجه: فقط 15درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام های گروهی (گروههای 35 نفره) است. به همین دلیل پیشنهاد می شود برای آنکه از امکان بیشتری برای تشرف بهره مند شوید، در گروه های حداکثر تا 7 نفره ثبت نام کنید.


تذکرات مهم
1- هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان(کد ملی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج شود.
2- هر نفر فقط یکبار و در یک گروه می تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت‌نام کند و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت نماید که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.
3- کدملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت‌احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.
4- پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام (سه شنبه 14/09/91) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نیست.
5- باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروانها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت‌نام الزامی است.
6- در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت‌نام شده از ظرفیت اعزام در ماه‌های اعلام شده در استان‌های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه‌ها براساس قرعه‌ تعیین و از طریق همین سایت به آنها اعلام می شود و افراد مازاد بر ظرفیت حذف خواهند شد.
7- قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم)صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائید. ضمناً کرج و کاشان براساس تقسیمات سازمان حج و زیارت مستقل در نظر گرفته می شود.
8- تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمی) در فرم درج شود.
9- کدملی همه افراد ده رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن بطور کامل در فرم ثبت شود.
10- پس از تکمیل فرم و ثبت آن ، اطلاعات دریافتی جهت کنترل نمایش داده می‌شود، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی کردن پیش ثبت‌نام خود اقدام کنید. چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرتها اقدام نمائید.
11- پس از قطعی نمودن پیش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می دهد که این شماره را یادداشت کرده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری کنید.
12- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ اعزام ضروری است ضمنا فرزندان بالای 17 سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند.
13- فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی به غیر، میسر نیست.

4747

کد خبر 260506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام CN ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۹
  10 55
  همین امروز کربلا بمب منفجر شده 29 نفر کشته شدن، آخه چه اصراری برای رفتن به اونجا هست؟!!
  • ایرانی IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۹
   47 6
   حالا کی به تو گفت بری؟
  • بدون نام US ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۹
   25 6
   شما تشریف نبر جناب بدون نام
  • بدون نام IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۲
   12 0
   هر سال ده ها هزار نفر در تصادفات رانندگی ایران (و جهان) کشته می شوند، چه اصراریه که تو سوار اتومبیل بشی؟
  • سیما IR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
   7 0
   قیمت در حال حاضر برای هرفرد برای عتبات چندتومان است
 • بدون نام IR ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۹
  16 0
  ارباب ما رو هم بطلب.................
 • حسین IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۹
  22 0
  دراصل هدف اون لعنتی ها دور کردن مردم از اهلبیت (س) میباشد درحا لیکه شعارهمه حسین حسین شعار ماست شهادت افتخارماست لبیک یاحسین ع) که این شعار انهارا بیچاره کرده
 • حسین IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۹
  5 0
  نرفتی کربلا اگه رفته بودی اینجوری نمی گفتی یا حسین ما را نیز بطلب