سخنگوی قوه قضائیه گفت: دادستانی تهران در حال بررسی محتوای فیلم هایی می باشد که طی چند روز اخیر بحث برانگیز بوده اند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای عصر دوشنبه در ادامه چهلمین نشست خود با خبرنگاران درباره تجمع های اخیر ووضعیت رسیدگی قضایی به فیلم "من مادرهستم "همچنین احضار کارگردان، تهیه کننده و معاون وزیر ارشاد به دادسرای کارکنان دولت گفت رفتن به خیابان و تجمع دو جنبه دارد نخست اینکه افرادی بدون مجوز در خیابان اقدام به تظاهرات و اجتماع کنند که این تجمعات نیاز به مجوزهای قانونی دارد اما گاهی نیز برخی افراد برای نقد موضوعی و بدون مزاحمت در یک محل جمع می شوند که این نوع تجمع قابل بحث می باشد. وظیفه مدعی العموم در این موارد این است که ابتدا موضوع را بررسی کند و اگر جرمی رخ داده وارد عمل شود.

در خصوص فیلم هایی که طی چند روز اخیر مسئله ساز شده اند دادستانی تهران در حال بررسی محتوای فیلم ها می باشد و اگر اقدام مجرمانه ای در این فیلم ها رخ داده باشد طبق قانون با آن برخورد می شود.وی افزود: دادستانی تهران تاکنون کسی را در این زمینه بازداشت یا برای فردی قرار قانونی صادر نکرده است.

سخنگوی دستگاه قضایی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این که آیا متوقف شدن اجرای حکم «سعید ملک‌پور» به دلیل توبه صحت دارد یا خیر؟ گفت: در پاسخ به سوال شما می‌توانم بگویم که حکم هنوز اجرا نشده است.

 خبرنگار دیگری سوال خود را اینگونه مطرح کرد که در پرونده ستار بهشتی سرهنگ محمد حسن شکریان برکنار شد، آیا مسوولیت وی کیفری است یا مدنی؟ که سخنگوی قوه قضاییه پاسخ داد: آنچه تا اکنون در مورد این فرد وجود دارد این است که هنوز اتهام و جرمی متوجه وی نیست و تشخیص مسوولان خودشان این بود که قصوری صورت گرفته و نظارت لازم انجام نشده است.

خبرنگار دیگری به بازداشت چند بهایی در سمنان اشاره کرد و سوال کرد، آیا آنان به دلیل بهایی بودن بازداشت شده‌اند. در غیر این صورت جرم آنها چیست؟ که محسنی اژه‌ای گفت: پیش از این نیز بارها گفته‌ام، هیچ کس به صرف داشتن یک عقیده و یک نظر بازداشت نمی‌شود، هیچ کس به صرف درویش بودن یا بهایی بودن بازداشت نمی‌شود و همانطور که ممکن است یک مسلمان جرمی را مرتکب شود و پرونده مورد رسیدگی قرار گیرد، اگر درویش یا یک بهایی نیز جرمی را مرتکب شوند رسیدگی صورت می‌گیرد.

4545

 


 

کد خبر 261402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =