۰ نفر
۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۷

کتاب «مقدمه‌ای بر عکاسی زیر آب» توسط سیامک درخشان همراه با عکس‌های این عکاس و اسماعیل گلرخ منتشر شد.

درخشان در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «مقدمه‌ای بر عکاسی زیر آب» یک کار تألیفی است که بخشی از آن هم شامل ترجمه است. این کتاب همان‌طور که از اسمش پیداست، مقدمه‌ای بر عکاسی زیر آب است که شامل بخش‌ها و سرفصل‌های مختلفی است که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: لوازمی که مورد نیاز عکاسی زیر آب است، انواع عکاسی زیر آب، آماده‌سازی و مراقبت. در این کتاب همچنین به موارد دیگری مثل انتخاب و آماده‌سازی لوازم‌، استفاده از تشکیلات عکاسی زیر آب و محفظه‌های ضدآب و این‌که در چه مدل‌هایی هستند، هر مدل چه کارآیی‌ای دارد‌، کدام گران‌تر است و کدام ارزان‌تر، پرداخته شده که در واقع آماده‌سازی و مقدمه‌ای است برای عکاسی پیشرفته زیر آب.

در قسمت‌های ترجمه‌ای کتاب از منابع و کتاب‌های مختلف استفاده شده است. همچنین از کلاس‌های مربوط به استاندارد‌های آموزشی در جشنواره‌های زیر آب که در اروپا انجام شده، استفاده شده و البته تجربیاتی هم که مولفان اثر داشته‌اند، مؤثر بوده است. این کتاب می‌تواند همه نوع مخاطبی داشته باشد و سعی شده است هر نوع علاقه‌مندی به دنیای زیر آب که به عکاسی هم علاقه نداشته باشد، بتواند از کتاب استفاده کند.

این کتاب هم متون ساده و قابل فهمی دارد و هم عکس‌های زیادی در گونه‌های مختلف در آن وجود دارد که 90 درصد عکس‌ها هم مربوط به خلیج فارس و دریای عمان است که همه آن‌ عکس‌ها کار خودم و اسماعیل گلرخ عربانی است.

«مقدمه‌ای بر عکاسی زیر آب» حدود 76 صفحه است و از سوی انتشارات شیروان منتشر شده است.

 

ساکنان تهران برای تهیه این مجموعه و سفارش هر محصول فرهنگی دیگر کافی است با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و سفارش خود را (در صورت موجود بودن در بازار) در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. باقی هموطنان نیز می توانند با پرداخت هزینه پستی، تلفنی سفارش خرید بدهند.

6060

کد خبر 261583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =