شفقنا نوشت:

یکی از اساتید حوزه علمیه قم گفت: استفاده از رقص و آواز برای کودکان یکی از روش‌های معاویه بود تا نسل آینده مقید به موازین شرعی نباشند. این استاد برجسته حوزه علمیه استفاده از رقص و آواز در فیلم‌های کودکانه را موجب تاثیرگذاری منفی بر آنها دانست و افزود: این کار یکی از روش‌های معاویه بود تا کودکان امروز و جوانان فردا مقید به موازین شرعی نباشند.

 آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با کارشناسان و مدیران آموزشی مراکز استانی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر از فعالیت های این سازمان اظهار کرد: صدا و سیما باید برنامه‌های خود را به گونه‌ای آموزنده تدوین و پخش کند تا عموم مردم بتوانند از آن بهره کافی ببرند.

او افزود: چنانچه مراجع تقلید و علمای حوزوی تذکراتی را به مسئولان صدا و سیما می‌دهند، برای این منظور است که نقاط ضعف در برنامه‌سازی‌ها برطرف شده و بهبود کیفی در تمام عناوین رخ دهد.

استاد برجسته خارج فقه حوزه علمیه قم با تاکید بر رعایت موازین شرعی و دینی در برنامه‌های سیما گفت: گاهی دیده می‌شود وضعیت حجاب بانوان در برخی فیلم‌ها و سریال‌ها مناسب نیست و تاثر بینندگان را در پی دارد.

او ادامه داد: اگر قرار است بانوان در برنامه‌های سیما حضور داشته باشند وضعیت ظاهری آنها باید عادی باشد و نحوه سخن گفتن و رفتار آنها تاثیر منفی بر جامعه نگذارد.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به ضرورت برنامه‌سازی مناسب ویژه گروه سنی کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: ممکن است برخی برنامه‌های تلویزیونی به دلیل وجود حرکات موزون یا آوازهای نامناسب با روحیه کودکان سازگاری نداشته باشد در حالیکه ضروری است برنامه‌سازی برای کودکان در چارچوب شرع اسلام صورت گیرد.

او اضافه کرد: هر بلایی که در جامعه بر سر مردم می‌آید نتیجه عملکرد خود آنهاست و این در حالی است که خداوند از بسیاری لغزش‌ها می‌گذرد.

/30362

کد خبر 261857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی بابای هیرسا EU ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۵
  7 5
  ببخشید بنده چندتا سوال دارم: 1. این عموم مردم که فرمودین دقیقا کیا هستن؟ 2. دارین درباره موضوعی تو سال 2012 نظر میدین یا 1021؟ 3. برنامه مناسب شما برای کودک چیست؟ حذف رنگ های شاد و آهنگ های به قول شما مبتذل؟ 4. برای ما که عمو پورنگ و خاله شادونه و پنگول و ... نداشتیم و الان حرص میخوریم جوش میزنین؟ 5. چرا کودکان حق شادی ندارند؟
 • بدون نام IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۵
  39 7
  خداراشکر که دامنه نگرانی برای آینده اخروی نسل ما از سن 10 پانزده سال به 2 سه سال رسیده است. برزخ و جهنم رو که تو این دنیا میچشیم! خداوند حفظشون کند که نگران بچه‌هامون هستن که این بیچارگان مظلوم، حتماً بهشت قسمتشون بشه!
 • بدون نام CA ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۶
  7 4
  امروز علم روانشناسی و متخصصین امور آموزشی استفاده از موسیقی شاد برای آموزش کودک را نه یک وسیله بلکه یک ضرورت میدانند! بعد در کجای شرع استفاده درست از موسیقی منع شده است؟ مگر نه این است که ما حکم بالعقل حکم به الشرع
 • بدون نام IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۶
  10 3
  گربه کردن و عزاداری چطور ؟؟؟؟ لطفا نگران بچه بنده نباشید
 • بدون نام IR ۰۵:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۶
  6 3
  بچگی ما که در ارزش زدگی و ایده آل بازی گذشت به اینجا رسید. خداوند به این نسل که یک برنامه ساده تلویزیونی را برایشان معاویه گونه توصیف می کنند واقعا رحم کند. دلم به حال خودمان و کودکانمان خیلی میسوزه.
 • بدون نام IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۶
  11 3
  راست میگه والا بچه رو چه به رقص و اواز !
 • بدون نام IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۶
  5 9
  راست میگه بنده خدا، این برنامه های کودک دیگه شورشو درآوردن
 • بدون نام IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۶
  7 3
  درسته ، باید نوحه و سینه زنی و گریه و زاری بذارن !!!
 • بدون نام IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۶
  8 3
  یعنی اگه بچه ها برقصند و شاد باشند حتما بی دین و کافر میشوند؟؟؟؟ یعنی دامنه نگرانی علمای جامعه ما این چیزهاست؟؟؟؟ یعنی بهشت را این قدر ارزان می فروشند؟؟؟؟ صرفا با نرقصیدن و آواز نخواندن و قهقهه نزدن و لباسهای رنگی نپوشیدن و ... ؟؟؟؟
 • بدون نام US ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۶
  7 3
  تو برنامه کودک مجلس ختم بزارن خوبه ؟؟؟
 • بدون نام IR ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۷
  2 2
  با خوندن جملات بالا یاد این سخن امیر المومنین علیه السلام افتادم که فرمودن:العلماء غربا لکثرة الجهال یعنی عالمان غریب هستند چون جاهلان فراوان هستند