ایسنا نوشت:

با توجه به تامین اسکناس (ارز) صورت گرفته توسط بانک مرکزی برای بانک تجارت به عنوان بانک عامل، این بانک از نوزدهم مهر ماه سال جاری تا تاریخ شانزدهم آذر ماه سال جاری بالغ بر 83 میلیون دلار به دانشجویان غیر بورسیه (مقطع فوق لیسانس و بالاتر)پرداخته کرده است.

 بانک مرکزی اسکناس مورد نیاز دانشجویان بورسیه را تامین کرده به طوری که این بانک در اوایل آذر ماه سال جاری معادل هشت میلیون دلار جهت تامین نیازهای ارزی دانشجویان بورسیه به نرخ مرجع پرداخت کرده است.

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور گفت: بدیهی است تامین نیازهای ارزی دانشجویان بورسیه و غیر بورسیه نوعی سرمایه‌گذاری انسانی و معنوی محسوب شده و بانک مرکزی به این مهم در تامین تقاضای ارزی دانشجویان فوق الذکر کاملا واقف بوده و از این رو جزو اولویت‌های اصلی مصارف خدماتی بانک مرکزی محسوب می‌شود.

صمد کریمی گفت: به دانشجویان غیر بورسیه علاوه بر حداکثر ماهیانه معادل 1000 دلار هزینه اقامت، برای هر عضو خانواده نیز ماهانه حداکثر معادل 500 دلار ارز تخصیص داده می شود.

وی افزود: دانشجویان غیر بورسیه که به همراه خانواده خود برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می‌روند برای هر عضو خانواده خود ماهیانه 500دلار به نرخ مبادله‌ای دریافت می کنند.

کریمی با بیان این‌که کماکان ارز دانشجویان بورسیه مورد تایید وزارت علوم و یا بیماران مورد تایید وزارت بهداشت به نرخ مرجع است، یادآورشد: با تصمیماتی که بانک مرکزی درباره دانشجویان غیربورسیه (فوق‌لیسانس یا بالاتر) گرفته مقرر شده تامین ارز آنها به نرخ مبادله‌ای باشد.

کریمی افزود: هم برای دانشجویان بورسیه و هم دانشجویان غیربورسیه حداکثر هزینه‌ی اقامت 12 هزار دلار و حداکثر هزینه‌ی شهریه 15 هزار دلار در نظر گرفته شده که در مجموع سالانه 27 هزار دلار می‌شود.

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور تاکید کرد: براساس آخرین اطلاعاتی که داریم در رابطه با دانشجویان بورسیه هیچ مشکلی وجود ندارد و بانک طی نامه‌ی رسمی اعلام کرده که کلیه‌ی تقاضاهای مربوط به دانشجویان بورسیه را پرداخت کرده است.

3939

کد خبر 262787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام MY ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
  9 1
  منظورت اینه که 83 میلیون دلار به دانشجویان ارز فروخته شد؟
 • دانشجو EU ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
  5 0
  آقا ما که نگرفتیم و خانواده هایمان هم نتونستن بگیرن! در اینجا حدال 250 دانشجوی ایرانی است که هیچ کدام یک سنت هم نتونستن بگیرن! اینو دلار رو به اسم ما دانشجویان به چه کسای دیگری دادید و به پای ما نوشته اید؟
  • فرهاد IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
   1 3
   من هم از حدود 10 دانشجو غیربورسیه دکترا پرسیدم، امسال که بماند، 7 ساله که هیچ کدوم یه دلار هم ارز دانشجویی نتونستن بگیرن، یعنی ندادن بهشون! من همون اول بهشون گفتم همینجا درس بخونن لااقل یارانه بهشون میدن! حالا من با یارانم دکتر میشم، بابا هم که تو این مدت یارانه پردازی دولت، پولی خرج نکرده برام! اصلا ها! هیچی.
 • بدون نام IR ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۰
  6 1
  خبر صحت ندارد بانک تجارت فقط 6000 دلار برای شش ماه پرداخت کرده است