جام جهانی فوتسال بانوان در سال 2012 با حضور ۱۰تیم برتر دنیا به میزبانی پرتغال برگزار شد که نسبت به دوره های قبل ۲ تیم به آن اضافه شده بودند.

مهدی توتونچی / اولین دوره جام جهانی با حضور 8 تیم در سال 2010به میزبانی اسپانیا کلید خورد که همچون سال 2012 فینال این مسابقات بین تیم‌های برزیل و پرتغال برگزار شد که برزیلی‌ها با برتری 5بر یک به عنوان قهرمانی رسیدند.
سلسائو اروپا ا گرچه به دنبال فرصتی برای جبران این شکست بود اما در سال دوم برگزاری مسابقات، نتوانست به فینال صعود کند تا حسرت قهرمانی و شکست برزیل در دلش بماند. فینال سال 2011 را برزیل و اسپانیا برگزار کردند که بار دیگر طلایی پوشان برزیل قهرمان شدند.
اما در سومین دوره جام جهانی فوتسال بانوان  که شب گذشته به میزبانی پرتغال به پایان رسید ، برزیل همچون دو دوره قبل جام را به خانه برد تا اولین تیمی در فوتسال بانوان باشد که هت‌تریک کرده است.
فینال این رقابت‌ها بین قناری های کوچک و دریانوردان برگزار شد و در نهایت برزیل 3 بر صفر پرتغال را شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.گلهای دختران سرزمین قهوه را پارانهوس،پریرا و لیاندرو در دقایق (11،16 و 36 )به ثمر رساندند.در دیدار رده‌بندی، اسپانیا با نتیجه یک بر صفر مقابل روسیه به برتری رسید و در جایگاه سوم قرار گرفت.برای کسب عنوان پنجمی تیم‌های ژاپن و اوکراین مقابل هم قرار گرفتند که در نهایت اوکراین با برتری 4 بر صفر به این مقام دست پیدا کرد.
در طول برگزاری این 3دوره از جام جهانی فوتسال بانوان، تیم‌های برزیل، اسپانیا، پرتغال و روسیه حضور داشتند. ونزوئلا و ژاپن نیز دومین حضورشان را تجربه می‌کردند.تیم ملی فوتسال بانوان ایران نیز برای اولین بار این رقابت‌ها را تجربه کرد که به عنوان هفتمی رسید.
در زیر نگاه آماری به سومین دوره تورنمنت جام جهانی 2012 خواهیم داشت:
سومین جام جهانی، با برگزاری 29مسابقه و 165 گل به پایان رسید. مالزی در این مسابقات با 56گل خورده بدترین خط دفاع و با 3 گل زده بدترین خط حمله را داشت.
 برزیل نیز با 34گل زده بهترین خط حمله را به خود اختصاص داد. اسپانیا با 2 گل خورده بهترین خط دفاع را از آن خود کرد.
در سومین دوره جام‌جهانی، سه تیم آسیایی حضور داشتند که در بین آنها ژاپن بهترین عملکرد را داشت و عنوان ششمی را از آن خود کرد.ایران هفتم شد و مالزی نیزعنوان آخری را به خود اختصاص داد.
* جدول رده‌بندی به شرح زیر است:
1. برزیل، 34 گل زده و 4 گل خورده
2. پرتغال، 23 گل زده و 10 گل خورده
3. اسپانیا، 22 گل زده و 2 گل خورده
4. روسیه، 18 گل زده و 7 گل خورده
5. اوکراین، 23 گل زده و 5 گل خورده
6. ژاپن، 7 گل زده و 18 گل خورده
7. ایران، 9 گل زده و 15 گل خورده
8. کاستاریکا، 13 گل زده و 15 گل خورده
9. ونزوئلا، 13 گل زده و 33 گل خورده
10 مالزی، 3 گل زده و 56 گل خورده
 
43 43
کد خبر 262789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =