بر اساس مطالعه انجام شده توسط موسسه qgiv.com (موسسه تحقیقاتی در امور خیریه از طریق آنلاین و موبایل) کاربران مک بیشتر از کاربران ویندوز در امور خیریه فعال بوده و کمک می کنند.

کاربران مک همواره اعلام کرده اند اپل پلتفورم بهتری نسبت به ویندوز ارائه می کند. اکنون ما دریافته ایم که کاربران مک از کاربران ویندوز بهتر هستند و با موسسات خیریه نیز بیشتر کار می کنند.
بر این اساس کاربرانی که سیستم مک دارند 25 درصد بیشتر از کاربران ویندوز کارهای خیریه می کند. در آمار qgiv بین نوامبر 2011 تا نوامبر 2012 کاربران دارنده مکینتاش 182 دلار و کاربران دارنده ویندوز 137 دلار کمک کرده اند.
تحقیق مذکور از روی 320 هزار کمک توسط 165 هزار کاربر ، صورت گرفته که نوع مرور گر، نوع ایمیل و نوع سیستم عامل اهدا کننده مورد آنالیز قرار گرفته است.
بر اساس نوع ایمیل باید گفته شود کاربران جی میل 143 دلار، AOL 138 دلار، هات میل 128 دلار و یاهو 120 دلار و سایر ایمیلها نیز 143 دلار از نوامبر 2011 تا نوامبر 2012 کمک آنلاین خود را انجام داده اند.
بر اساس نوع مرورگر نیز سافاری کاران  168 دلار، کروم کاران  153 دلار، فایرفاکس بازان 140 دلار و اینترنت اکسپلورر کاران 138 دلار در مدت مشابه کمک کرده اند.
از نظر سیستم عامل کاربران مک 182 دلار و کاربران ویندوز 137 دلار کمک کرده اند.
در مجموع آیا می توان این طور استنباط کرد که کاربران مک بهتر از کاربران ویندوز هستند؟
واقعیت این است که سازندگان دستگاههای مبتنی بر ویندوز سالهاست سعی کرده اند سیستم های ارزان در اختیار مشتریان خود قرار دهند و یک زمانی لپ تاپ اپل 5000 دلار بود در حالی که گرانترین لپ تاپ ویندوز 3000 دلار قیمت داشت و بالطبع کسانی که وسع مالی بهتری داشتند مک می خریدند و کسانی که وسع مالی کمتری داشتند به سمت ویندوز می رفتند. محبوبیت ویندوز را نمی توان ملاک دردسترس بیشتر بودن این سیستم عامل به طور قطع دانست. چرا که همان زمانی که کاربران مک با سیستم های خود کار گرافیک و ... انجام می دادند کاربران ویندوز بعدا به صف کاربران حرفه ای با نرم افزارهای جدید گرافیکی پیوستند.
خوب طبیعتا کاربران برای برنامه های گران و اپل گران قیمت پول می دادند تا مثلا فلان فیلم و موسیقی و ... را تولید کنند و یا کارتون مورد نظر را با مک رندر کرده و می ساختند.
در امریکا تا چند سال پیش فرهنگ مک بازان با فرهنگ ویندوز بازان متفاوت بود و در چند سال اخیر بدلیل ارزانتر شدن مک و گسترده شدن آن از لحاظ حجم تولید، باعث شده تا مانند ویندوز به اصطلاح بیشتر شود اما با اینحال هنوز یک فرهنگ خاص بین مک بازان وجود دارد که معمولا متمول تر از ویندوز بازان هستند. کاربران مک نیز اغلب برای برنامه ها و نرم افزارهای خود پول پرداخت کرده اند ولی ویندوز بازان ترجیح داده اند آنرا کرک شده و قفل شکسته از روی اینترنت دانلود کنند.
منابع: زد دی نت، qgiv
56502
کد خبر 264358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد- شین IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
  8 4
  من همون یه باری که یه لپ تاپ اپل خریدم و منو از خودش و سیستم عامل مسخرش متنفر کرد، برام کافی بود . همیشه عاشق ویندوز بودم الانم که ویندوز 8 دارم عالیه و فراتر از مک .
  • آرش IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
   1 4
   همیشه و در همه جا استثنا وجود داره! شما استثنایی هستید :)