ایسنا نوشت:

مریم مجتهدزاده رییس مرکز امور زنان ریاست جمهوری و فاطمه بداغی معاون حقوقی ریاست جمهوری با تاکید بر این‌که در لایحه گذرنامه که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شده، محدودیتی برای گرفتن گذرنامه از سوی دختران مجرد در نظر گرفته نشده تاکید کردند، ایجاد محدودیت در این زمینه خلاف قانون مدنی است.
مریم مجتهد‌زاده گفت: در لایحه گذرنامه که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است، محدودیتی برای اتخاذ گذرنامه از سوی زنان گنجانده نشده است.
وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود در لایحه گذرنامه محدودیت‌هایی برای اتخاذ گذرنامه از سوی زنان مجرد زیر 40 سال وضع شده است، اظهار داشت: در لایحه‌ی دولت چنین ماده‌ای وجود ندارد و ما نیز موافق این موضوع نیستیم و با آن چه که در لایحه دولت آمده است، موافق هستیم.
فاطمه بداغی دیگر زن عضو کابینه نیز مباحث مطرح شده در ارتباط با اخذ گذرنامه از سوی زنان از جمله این‌که زنان مجرد زیر 40 سال برای گرفتن گذرنامه باید اجازه ولی و یا حاکم شرع را داشته باشند، اظهار داشت : این موضوع با قانون مدنی مغایر است.
وی در پاسخ به این سوال که برخی از نمایندگان مجلس این محدودیت سنی را برداشته و معتقدند زنان مجرد به طور کلی در هر سن باید اجازه ولی یا حاکم شرع را برای اخذ گذرنامه داشته باشند، گفت: چنین چیزی امکان ندارد و در لایحه دولت چنین موضوعی نیز قید نشده است و ملاک برای ما همان چیزی است که در قانون مدنی آمده است. یعنی اجازه ولی برای گرفتن گذرنامه برای دختران زیر 18 سال و همچنین داشتن اجازه شوهر برای زنان متاهل.
4545
 

کد خبر 264408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =