درپی اعتراض یکی ازخوانندگان به وضعیت بد آموزشی وخدماتی دانشگاه سمنان،روابط عمومی این دانشگاه گفت:«این دانشگاه امروزرتبه سوم ساخت وسازکشوری،رتبه دوکیفیت آموزش،رتبه 7 شاخصه فرهنگی ورتبه 1 پژوهشی استان را دارد.»

یکی ازخوانندگان با نام رضا نوشته بود:« سلام. ازشما تقاضا دارم وضعیت بد آموزشی و خدماتی دانشگاه سمنان را از وزیر بپرسید.خدمات آموزشی دراین ترم 30هزار تومان افزایش یافته اما هیچ بهبودی در ارائه خدمات مشاهده نمی شود. سایت دانشگاه بدون سیستم است. کتابخانه کتاب ندارد. سالن مطالعه درحد مدرسه ابتدایی و سرویس علی رغم گرانی بسیار بد و...دررشته برق اساتید می گویند باید حداقل 20 درصد بیافتید درحالی که تدریس آنها بسیاربد است. امتحان ها فوق العاده سخت است. در چنین حالتی میانگین نمرات بعد ازشیفت ها کم شده و به 13 نمیرسد. لطفا پیگیری کنید.»
مداحی مدیر روابط عمومی دانشگاه سمنان در پاسخ به این خواننده با بیان اینکه«سایت دانشگاه سمنان رتبه اول را درمیان وب سایت های استان بلحاظ تعداد بازدید کننده وسرعت به روز شدن آن دارد» گفت:« از آنجایی که من درجریان بودجه نیزهستم اعلام می کنم که سرانه ما دربحث طرح وتوسعه وب سایت هایمان به استانداردهای کشوری نزدیک هستیم و دراستان نیز بالاترین جایگاه را داریم. ازسوی دیگرامکان اینترنت برای همه دانشجویان ازطریق وایرلس هم وجود دارد. این امکان دردانشکده ها وخوابگاه ها نیزوجود دارد. دانشگاه سمنان 15 هزاردانشجودارد.ازاین روسهم استفاده دانشجویان ازرایانه ها متفاوت است به عنوان مثال دانشجویان و دانشکده های فنی بیش ازدانشجویان هنروعلوم انسانی شرایط استفاده ازاین سیستم ها را برای درس ها و حوزه های آموزشی خود دارند. بهرحال رویکرد ما پاسخگویی به نیازهای علمی دانشجویان است.»
وی درپاسخ به نبود کتابهای کافی درکتابخانه های دانشگاه سمنان نیزگفت:«این موضوع به هیچ عنوان وجود ندارد. زیرا این دانشگاه در شرایط سخت بودجه ای هم هرگزاز تجهیزکتابخانه هایش غافل نمی شود. ازاین روعنوان می دارم که کوچکترین کسری بودجه دراین باره وجود ندارد. امروزتمام دانشکده های این دانشگاه کتابخانه تخصصی دارند. بجزء کتابخانه های مرکزی ما درپردیس هایمان هم چنین قابلیتی را فراهم کرده ایم. بطوری که قراراست بزرگترین کتابخانه استان سمنان دراین دانشگاه افتتاح شود.» وی ادامه داد:«خوشبختانه درحوزه کتاب کمترین مشکلی نداریم. این دانشگاه رشته کتابداری را نیزدرمیان رشته های خود دارد.البته تاکید می کنم این سخنان به آن معنا نیست که امروزاین دانشگاه شرایط ایدالی دارد. زیرا کسری هایی هم دربخش های مختلف آن وجود دارد. اما با استادارهای کشوری نیز فاصله چندانی نداریم و امکاناتمان هم متناسب با ظرفیت خودمان است.»
مداحی درباره بخش سوم مشکل مطرح شده این مخاطب گفت:« من خودم استاد دانشگاه هستم. به همین دلیل می گویم که امکان ندارد استادی بگوید سیاست ما براین است که 20 درصد ریزش داشته باشیم. زیرا اگرچنین موضوعی عنوان شود باید با آن استاد برخورد شود. ازسوی دیگر اگر 20 درصد از دانشجویان بیفتند به این معنا نیست که این بخشی ازسیاست های دانشگاه بوده است. از سوی دیگر مگر ما از دانشجویان روزانه پولی دریافت می کنیم که بخواهیم آنها را بیندازیم تا پول بیشتری کسب کنیم. این درحالی است که هرقدراین افراد زودتر فارغ التحصیل شوند دربخش خوابگاه، تغدیه، هزینه های جاری و ایاب و الذهاب برای دانشگاه مفید تراست. پس این موضوع اساساً عقلانی نیست. اگردانشجویان عزیزاین دانشگاه استادی را که چنین نگاهی را تدریس خود داشته به ما معرفی کنند با آنها بشدت برخورد خواهیم کرد. اما مطمئن هستم ما چنین افرادی را دردانشگاه سمنان نداریم.»
او در ادامه به جایگاه دانشگاه سمنان اشاره کرد و گفت :«این دانشگاه امروزرتبه سوم ساخت وسازکشوری را درمیان کل دانشگاه ها، موسسات عالی، پارک های علم و فن آوری و پژوهشگاه های دارد. همچنین رتبه دوم کیفیت آموزش را داریم. این جایگاه با در نظر گرفتن دکترا با دانشجویان یا سرعت پذیرش ورشد دانشجویان درمقطع دکترا قابل اثبات است. یکی ازشاخص ها در این بخش تعداد دانشجویان پذیرفته شده در مقطع بالاترودکترا است. امروزازهرصد نفرورودی درمقاطع مختلف حدود 70 دانشجو جذب مقاطع ارشد و یا دانشگاه های دولتی می شوند. المپیادی های دانشگاه سمنان نیز شاخصه اصلی بالا بودند کیفیت آموزش بحساب می آید. این دانشگاه شاخصه پژوهشی نیزدارد که دراستان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. بازهم تاکید می کنیم که ما نمی گوییم که این دانشگاه ازهرنظر کامل است. اما هم زمان با ارتقاء بی نظیر کمی دانشگاه باید تلاش کنیم تا ارتقاء کیفی هم داشته باشیم. باید تلاش کنیم تا بهتر شویم.»
45235
 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 264755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
  9 0
  آیا ماست فروش میگوید ماست من ترش است؟
 • Mohsen IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
  3 2
  من نمیدونم چه کسی این سوال و اعتراض رو به وضعیت دانشگاه سمنان کرده ولی این به شما وکسی که اسن سوال رو کرده میگم که تمام دانشگاه های شهر سمنان به طور بسیار ناعادلانه از بهترین شرایط از نظر فیزیکی و بودجه ای کتابخانه و.... نسبت به دانشگاهای شهر های استان سمنان برخوردار است و حتی دانشگاه شاهرود هم این شرایط را بعد از سمنان دارد و هچنین گرمسار به دلیل نزدیکی به پایتخت اما دانشگاه دامغان از شرایط خوبی برخوردار نیست و مسئولین کشوری واستانی توجهی ندارند
  • علی IR ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۳۰
   3 0
   عزیزم شما نگاه کن ببین به نسبت جمعیت دامغان امکاناتش زیادتر هم هست من خودم علوم کامپیوتر دامغان می خونم که یه ترم میهمان سمنان شدم اوضاع افتضاح بود.
 • اصغر IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
  5 1
  راست میگه این دانشجو بنده خدا. من خودم دانشجو برق سمنان بودم با کلی درس خوندن در طول ترم و ارائه پروژه و استرس سوالهای تخیلی که استاد میخواد سر جلسه بده اگه میتونستیم بعد از اعتراض و شیفت دادن نمره ده بگیریم خدا رو صد بار شکر میکردیم. امکانات دانشکده برق خیلی مبتدی بود و اصلا اساتید به دانشجوهای کارشناسی توجه نمیکردند و آخر ترم هم سوالات دانشگاههای تهران را امتحان میگرفتن و یا میفتادی یا چند تا نمره زیر دوازده میگرفتی که منجر به مشروط شدن میشد درحالیکه میگن دانشگاه میخواد همه فارغ التحصیل بشن تا هزینه ها پایین بیاد!
 • بدون نام IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۹
  6 0
  شما فقط کافیه یه سر به سرویس های بهداشتی دانشگاه بزنید خودتون همه چیزو میفهمید !!!
 • رضا IR ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۱
  3 0
  با سلام و تشکر بابت پیگیری.در جواب این آقا باید بگم ایشون جواب هزینه خدمات آموزشی رو ندادن و به مشکل سرویس اشاره نکردن.من هر وقت رفتم کتاب بگیرم میگن ندارن خودتون برید سایت سیمرغ و ببینید برای هر جستجو چند کتاب میاد تازه نصفشون چاپ بسیار قدیمی.در مورد سایت خودشون میدونن منظور سایت کامپیوتری دانشکده هاست آیا حدود 40 سیستم برای 2 دانشکده برق و کامپیوتر و عمران کافی که اغلبا خرابن.بله دانشگاه همش در حال ساخت و ساز که این باعث نمیشه بودجه آموزشی رو فدای این موضوع کنن به طوری که بچه های مدیریت و اقتصاد در ساختمانی نیمه کاره که کارگران طبقه بالا کار میکنند و استاد طبقه پایین درس میده باشن.در مورد نمره اساتید برق حاضر اند می تونید سوال کنیم خود استاد در کلاس با حضور 70 دانشجو اعلام میکنه؟؟
 • بدون نام IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
  3 0
  منم سمنان مکانیک می خوندم...کیفیت آموزشی متوسط سوالای امتحان در حد هاروارد! بعد از شیفت هم بالاترین نمره 14 بود!...میگفتیم چرا اینجوری می کنید؟...جواب میدادن این درس رو باید دو بار بگزرونید!