ایسنا نوشت:

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به درآمد 82 هزار میلیارد تومانی اجرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها در بخش فروش حامل‌های انرژی گفت: از این رقم 52 هزار میلیارد تومان به سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها و 29 هزار میلیارد تومان به شرکت‌ها و صنایع پرداخت شد.
سیدشمس‌الدین حسینی در دومین سالروز اجرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها با اشاره به این‌که همه نقدهای مطرح شده درمورد قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها کارشناسی نبوده است گفت:‌در زمان اجرای این قانون وزیر اطلاعات به ما گفت که اگر آشوب اجتماعی شود چه کنیم من در جواب گفتم که ما مشکلی با مردم نداریم. باید مشکل را بین خود حل کنیم.
او با اشاره به این‌که سال 1390 یکی از منضبط‌ترین سال‌های پولی در کشور محسوب می شود گفت:‌امروز وقتی از اقتصاد مقاومتی صحبت میکنیم مجدا بحث می شود بار دولت سنگین شود در حالی که باید در بحث اقتصاد مقاومتی به مواردی مانند افزایش بهره وری و صرفه جویی فکر کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که اگر هدفمندی‌ یارانه‌ها اجرا نمی‌شد برای تامین سوخت هواپیماها دچار مشکل می‌شدیم افزود: در حوزه امنیت غذایی هم هدفمندی‌ یارانه‌ها موثر واقع شده است.
حسینی با اشاره به این‌که در حال حاضر میزان اضافه برداشت دولت از بانک مرکزی یا همان تنخواه حدود پنج هزار و 700 میلیارد تومان است گفت: ما حدود 82 هزار میلیارد تومان ناشی ازا جرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها پول پرداخت کردیم که از این رقم پنج هزار و 700 میلیارد تومان مربوط به اضافه برداشت دولت از بانک مرکزی می‌شود که نسبت پرداخت پول به تنخواه 6.7 درصد است که نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته است.
3939

کد خبر 264957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =