مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت: بر اساس قیمت هایی که ما به طور مرتب از استان ها می گیریم متوسط قیمت لاشه دام سبک در سراسر کشور 16 هزار و 500 تومان است.

سعید سلطانی سروستانی،مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران در گفت و گو با خبرآنلاین پیرامون قیمت دام در بازار گفت: «  یک بحث قیمت تولید کننده است و بحثی هم قیمتی است که مصرف کنندگان پرداخت می کنند. بر اساس قیمت هایی که ما به طور مرتب از استان ها می گیریم متوسط قیمت لاشه دام سبک در سراسر کشور 16 هزار و 500 تومان است. لاشه گاو نر هم هر کیلو حدود 16 هزار تومان است.» 

او ادامه داد: «  دامدار خودش کشتارگاه و سالن بسته بندی ندارد و ناچار است دام را به طور زنده عرضه کند یا نهایتا به صورت لاشه پول خود را از خریداران بگیرد. از جاییکه گوشت از دست دامدار خارج می شود تا به دست مصرف کننده برسد بر اساس عوامل متعدد گاهی 30 تا 40 درصد گران تر می شود و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. »  
او در پاسخ به این سوال که دلیل این موضوع چیست، گفت : «یکی از دلایل عمده این قضیه کار تنظیم بازار و خرید گوشت مازاد از دامداران قبلا توسط دولت انجام می گرفت. مراکزی هم از جمله مجتمع گوشت زیاران تشکیل شده بود و دامداران را خریداری می کردند و در نهایت به بازار عرضه می کردند. متاسفانه این سه مرکز واگذار شدند. »  
3939

کد خبر 266010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =