یک روز پس از انتصاب سرپرست شهرداری ری، استاندار تهران اعلام کرد تصمیمی برای جدا شدی از تهران وجود ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران از قول مرتضی تمدن در واکنش به اظهارات برخی از نمایندگان مجلس که انتخاب شهردار ری را خلاف قانون دانسته بودند نوشت: ضمن احترامی که برای نمایندگان مجلس قائل هستم ، اما از این گونه اظهارات تعجب می کنم،زیرا نماینده مجلس باید دنبال اجرای قانون باشد. نمایندگانی که معتقدند انتخاب شهردار ری خلاف قانون است کمی به خود زحمت بدهند و مصوبات کمیسیون اصل 90 و مکاتبات این کمیسیون با وزارت کشور و استانداری تهران را مطالعه کنند تا اطمینان یابند آنچه امروز استانداری اجرا می‌کند مطابق قانون است.

استاندار تهران عبارت جدایی ری از تهران را نادرست دانسته است: دولت به هیچ عنوان قصد جدا کردن ری از تهران را ندارد. این موضوع باهدف تشویش اذهان عمومی مطرح می‌شود. دولت قصد دارد با اجرای قانون تقسیمات کشوری و یکپارچه کردن مدیریت سیاسی و خدماتی شهرری،روند خدمات رسانی به مردم این منطقه را سرعت بخشد.

مرتضی تمدن در پاسخ به یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه استاندار تهران وعده داده بود انتصاب شهردار ری به بعد از انتخابات شوراها موکول شود، با رد و تکذیب این مطلب گفت: نه مجمع نمایندگان تهران نامه‌ای به من نوشته بود و نه من قولی مبنی بر عدم انتخاب شهردار ری به مجلس داده‌ام. از ماهها قبل دولت و استانداری بر لزوم اجرای قانون تقسیمات کشوری و مصوبه کمیسیون اصل 90 درباره انتخاب شهردار ری تأکید کرده اند.

این درحالی است که ری بیش از یک سال است که فرمانداری دارد و از چند ماه پیش فرمانداری ویژه شده است.

همچنین امروز حسن بیادی، نایب رییس شورای شهر تهران درباره انتصاب شهردار ری گفت: انتخاب شهردار توسط استانداری حرکتی غیر قانونی است و برخی با این نوع حرکات به دنبال جریان سازی اجتماعی هستند.

به گفته او شهرهایی که پیش از این از تهران جدا شده اند دچار مشکلات اقتصادی اجتماعی بسیاری شده اند و تا کنون چندین بار درخواست کرده اند مجددا به تهران متصل شوند: آسیبهای اجتماعی و امنیتی که برای این مناطق ایجاد بوجود آمد پایتخت را نیز تحت تاثیر قرار داده و مشکلاتی مانند مهاجرت پذیری و ... برای تهران ایجاد می کنند. در حال حاضر ساخت و سازهای بی‌رویه در منطقه ری انجام می‌شود که به دلیل همین حواشی مربوط به جدایی ری از تهران است. نباید اجازه دهیم همین فضای سبز و منابع بالقوه موجود نیز در منطقه ری از بین برود.

بیادی گفت: اسکان غیررسمی و زمین خواری و نابودی عرصه های طبیعی و تاریخی ارزشمند شهر تهران از دیگر پیامدهای این تصمیم است.

همچنین حسین مظفر، رئیس مجمع نمایندگان تهران، حکم استاندار تهران برای سرپرست شهرداری ری که با عنوان اجرای ماده 20 آیین‌نامه اجرایی قانون ایجاد شهرهای جدید صادر شده است را خلاف قانون دانست و گفت: شهرداری که در ری بر اساس حکم شهردار تهران فعالیت می‌کند به قوت خود باقی است و به طور قانونی می‌تواند کارش را دنبال کند و اصلاً نمی‌تواند نقل و انتقالی صورت گیرد.

4747

کد خبر 269180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حسام GB ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۸
    0 0
    جناب آقای تمدن! چنانچه خود شما شهردار تهران بودید و یا اگر قرار می بود شهردار پایتخت توسط شخص شما منصوب می‌‌شد که قطعا همسو با دولت احمدی‌نژاد بود باز هم طرفدار این تصمیم سطحی و غیر کارشناسانه بودید؟