۰ نفر
۲۸ دی ۱۳۹۱ - ۰۰:۰۹

خبر واگذاری استقلال و پرسپولیس به مردم، آن‌طور که رویانیان فکر می‌کرد مورد استقبال قرار نگرفت.

به گزارش خبرآنلاین؛ بحث تکراری و بی‌سرانجام واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مردم، موضوعی بود که آخرین بار از سوی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس مطرح شد. محمد رویانیان 23 دی ماه اعلام کرد که سهام استقلال و پرسپولیس یک ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری به مردم واگذار می‌شود. او به سایت رسمی باشگاهش گفت: «برای واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس به بخش خصوصی، اقدامات بسیار زیادی طی یک سال اخیر در باشگاه انجام شده است. تشکیل کار گروه در این باره و برگزاری جلسات مستمر بین معاونین باشگاه و پیگیری برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ارتباط با وزارت ورزش و جوانان، سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد در دستور کار قرار گرفته بود. با توجه به تاکید رئیس جمهور محترم مبنی بر واگذاری سهام باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به بخش‌های خصوصی سعی فراوان کردیم مقدمات این واگذاری را فراهم نمائیم. ما فرمولی برای واگذاری سهام پرسپولیس به بخش خصوصی پیشنهاد دادیم که مورد موافقت قرار گرفته است و خوشحالم که اعلام کنم وقتی باشگاه پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شد، بخشی از این سهام به شرکت پیشکسوتان و هواداران واگذار خواهد شد.»
او در مورد زمان واگذاری سهام پرسپولیس به بخش خصوصی هم گفته:« پیش بینی بنده این است که چنین اتفاقی تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده عملیاتی و اجرایی شود اما نگران پروسه و پیچ و خم‌های اداری هستم و امیدوارم با توجه به تاکید ریاست جمهوری و همت عالی وزارت اقتصاد، وزارت ورزش و جوانان و سازمان خصوصی سازی بتوانیم در پیچ و خم‌های اداری گرفتار نشده و با سرعت عمل بیشتری این اتفاق که از مدت‌ها پیش در دستور کار قرار گرفته، اجرایی شود.»
رویانیان در حالی این بحث را مطرح کرد که جامعه ورزش نسبت به خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس حساسیت خاصی ندارد و آن‌قدر این بحث تکراری و کسل کننده شده که کسی به آن توجه نمی‌کند. تنها واکنشی که اهالی ورزش نسبت به این موضوع دارند، تاکید بر تبلیغاتی بودن این حرف‌هاست. یکی از افرادی که تاکید می‌کند مطرح کردن بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس تنها جنبه تبلیغاتی دارد، واعظ آشتیانی مدیرعامل سابق استقلال است. واعظ آشتیانی مدیرعامل سابق استقلال معتقد است در شرایط فعلی امکان خصوصی سازی این دو باشگاه وجود ندارد و اگر هم اتفاقی بیفتد، تنها برند این دو باشگاه واگذار خواهد شد؛ دقیقا مثل اتفاقی که برای راه آهن افتاد {ایـــنـــجـــا}.
اما واعظ آشتیانی تنها کسی نیست که این طرح را عملی نمی‌داند. منصور پورحیدری پیشکسوت باشگاه استقلال و حسین کلانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس هم این موضوع را غیر ممکن می‌دانند {ایـــنـــجـــا}. پورحیدری معتقد است هیچ سرمایه‌داری حاضر نیست بیاید بخشی از سهام باشگاه را تحویل بگیرد، پول خرج کند و آخرش هم هیچ درآمدی نداشته باشد. حسین کلانی هم می‌گوید سرمایه‌گذارها وقتی می‌بینند گرفتن باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس فقط هزینه دارند و درآمدی برایشان ندارند، جلو نمی‌آیند و اصلا بحث واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، برای سرگرمی مردم مطرح می‌شود!
جالب است که کاربران خبرآنلاین هم عقیده دارند مطرح شدن بحث واگذاری دو باشگاه پرطرفدار پایتخت بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد. کاربرانی که در نظرسنجی خبرآنلاین شرکت کرده‌اند، اکثرا بر این باور هستند که «بهره برداری تبلیغاتی برای انتخابات ریاست جمهوری» هدفی بوده که باعث شده دوباره مسئله خصوصی‌سازی باشگاه‌ها مطرح شود {ایـــنـــجـــا}.
 
43 43
کد خبر 271228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =