نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در دیدار با رییس قوه قضائیه گفت: بیش از ده هزار دانشجو در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند و حضور تبعیدی‌ها در این شهرستان اثرات منفی به جا می گذارد.

سایت البرز، نزدیک به حامیان دولت احمدی‌نژاد، گزارش داد:

به دنبال انتشار خبر تبعید احمد زیدابادی به گناباد، نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی با رییس قوه قضاییه دیدار و مراتب اعتراض خود را به این حکم اعلام داشت.

دکتر مهدی مهدیزاده نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در دیدار با آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضائیه مراتب اعتراض و نگرانی خود، مردم گناباد، امام جمعه و فرماندار شهرستان گناباد را بخاطر تبعید احمد زیدآبادی به آن شهرستان اعلام کرده است.

در این دیدار نماینده مردم گناباد و بجستان گفته است:« گناباد تبعیدگاه نیست که هر از چندگاه فردی را به این شهرستان تبعید می کنند. مهدیزاده افزود بیش از ده هزار دانشجو در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند و حضور تبعیدی ها در این شهرستان اثرات منفی بجا می گذارد.

وی همچنین افزوده: در رژیم گذشته علما به گناباد تبعید می شدند ولی باید حساب علما را از این قضیه جدا کرد و این دو موضوع جدای از هم و با دو اثر روحی- روانی متفاوت است.

این گزارش یادآوری می‌کند هاشم آغاجری استاد دانشگاه تربیت مدرس نیز که به دلیل برخی اظهارات در خلال سخنرانی خود در دانشگاه همدان ابتدا به اعدام و سپس به تبعید محکوم شد قرار بود که گناباد برود . البته هیچیک از دو حکم آغاجری اجرا نشد.

احمد زیدآبادی، روزنامه نگار و دبیرکل ادوار تحکیم وحدت، پس از پنج ماه بازداشت از سوی دادگاه انقلاب به شش سال زندان، پنج سال تبعید در گناباد و همچنین محرومیت مادام العمر از فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی محکوم شد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 27128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۸۸/۰۹/۰۷
    3 0
    جناب اقای دکتر!مهدیزاده من نمی دانم شما از کجا و چگونه دکترا گرفته اید ولی متاسفم زندگی مردی مثل زید ابادی برای شما منفی است کاش به شهر ما تبعید می شد