واحد مرکزی خبر نوشت:

هزاران تن از مردم یمن با برگزاری تظاهرات در میادین و خیابان‌های اصلی شهر صنعاء بار دیگر برکناری نزدیکان علی عبدالله صالح از پست‌های نظامی و امنیتی و بازسازی ساختار ارتش این کشور را خواستار شدند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری مأرب پرس یمن، هزاران تن از مردم یمن بار دیگر در خیابان الستین یکی از خیابان‌های اصلی شهر صنعاء ‌پایتخت این کشور و میدان‌های التغییر و الحریه در این شهر و 17 استان دیگر یمن تظاهرات کردند.
در این تظاهرات که تحت عنوان جمعه "بازگشت از اهداف انقلاب ممکن نیست" بار دیگر تحقق کامل اهداف انقلاب یمن و برکناری نزدیکان علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن از پست‌های نظامی و امنیتی و محاکمه عاملان کشتار انقلاب یمن را خواستار شدند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات با سردادن شعارهایی از مقامات یمنی خواستند تا در ساختار ارتش این کشور اصلاحاتی را ایجاد کرده و ارتش را بازسازی کنند. شرکت کنندگان در تظاهرات مذکور که به دعوت کمیته سازماندهی انقلاب جوانان یمن برگزار شد، تاکید کردند با هدف حفظ دستاوردهای انقلاب این کشور به تظاهرات خود ادامه می‌دهند. شرکت‌کنندگان همچنین بر اهمیت محاکمه عاملان کشتار انقلاب یمن تاکید کرد و بازگشت اموال عمومی که به گفته آنها توسط رژیم سابق به خارج از این کشور انتقال و در بانک‌های خارج از یمن در حساب‌هایشان به ودیعه گذاشته شده را خواستار شدند. تظاهرکنندگان همچنین خواهان آزادی همه بازداشت‌شدگان انقلاب یمن و مشخص شدن سرنوشت ربوده شدگان در انقلاب این کشور شدند. در تظاهرات مذکور شرکت کنندگان از عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن خواستند تا اجرای تصمیمات خود برای کنفرانس ملی گسترده در یمن را شتاب ببخشد.همچنین تظاهرکنندگان از رئیس جمهوری این کشور خواستند تا تصمیمات اخیر ریاست جمهوری درباره بازسازی ساختار ارتش را به طور کامل اجرا کند. شرکت کنندگان در این تظاهرات همچنین از 10 کشور ناظر بر امضای طرح شورای همکاری خلیج فارس خواستند تا به علی عبدالله صالح اعمال فشار کند تا یمن را ترک کند.
5252

کد خبر 271768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =